اقلام امدادی با مشارکت شرکت های دانش بنیان تولید می‌شود

به گزارش سردبیر پرس، محمدرضا امیریان، در خصوص فعالیت‌های صنایع نساجی در سال جاری اظهار داشت: سال ۱۴۰۱ بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری به اسم تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین نام گذاری شده است و بر همین اساس تلاش خواهیم کرد تا مجموعه نساجی هلال احمر ایران نیز منطبق با شعار سال عمل […]

به گزارش سردبیر پرس، محمدرضا امیریان، در خصوص فعالیت‌های صنایع نساجی در سال جاری اظهار داشت: سال ۱۴۰۱ بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری به اسم تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین نام گذاری شده است و بر همین اساس تلاش خواهیم کرد تا مجموعه نساجی هلال احمر ایران نیز منطبق با شعار سال عمل کند.
وی افزود: در هر حادثه و سانحه‌ای که در سطح کشور رخ می‌دهد، اولین نیاز جهت امدادرسانی به شهروندان، اقلام امدادی است که وظیفه تولید آن برعهده صنایع نساجی هلال احمر است. بر همین اساس تلاش می‌شود تا از شرکت‌های دانش بنیان در تولید اقلام امدادی استفاده شود تا هم محصولات با کیفیت بالا و هم با اتکا به دانش داخلی در صنایع نساجی هلال تولید شود.
امیریان ادامه داد: در این زمینه تلاش می‌شود تا از دانش روز جهان استفاده شود تا مشتریان و کاربران اقلام امدادی از محصولی با کیفیت استفاده کنند. از گذشته نیز اتکا به تولید داخل و بهره‌گیری از دانش روز در دستور کار صنایع نساجی هلال بوده و بر همین اساس از سال گذشته مقدمات ورود شرکت‌های دانش بنیان به عرصه تولید اقلام امدادی در دستور کار قرار گرفت.
وی تصریح کرد: تمرکز بیشتر بر تولید بر محصولات با کیفیت سبب شد تا وابستگی ۹۷ درصدی صنایع نساجی هلال به جمعیت هلال احمر به ۵۰ درصد کاهش یابد و امید است در سال جاری خط تولید جدیدی در راستای تکمیل فرآیند تولید در صنایع نساجی هلال راه اندازی شود و چادر و پتو امدادی به میزان کافی در این مجموعه تولید شود.
مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران با تاکید بر اینکه افزایش تولید از اولویت‌های اصلی نساجی هلال احمر است، گفت: یکی از اهداف شرکت صنایع نساجی هلال ورود به بازارهای بین‌المللی است که در این زمینه نیز از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان استفاده خواهد شد تا محصولاتی با استانداردهای جهانی در صنایع نساجی هلال تولید شود.