السیسی: برای تحقق صلح و ثبات تلاش می کنیم

به گزارش سردبیر پرس به نقل از الجزیره، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه گفت که با شرکایمان برای تحقق صلح و ثبات در غزه تلاش می کنیم. وی افزود: از طریق تماس هایمان با طرف فلسطینی و اسرائیلی، نقش ما در رخدادهای غزه مثبت است. این […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از الجزیره، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه گفت که با شرکایمان برای تحقق صلح و ثبات در غزه تلاش می کنیم.
وی افزود: از طریق تماس هایمان با طرف فلسطینی و اسرائیلی، نقش ما در رخدادهای غزه مثبت است.
این در حالی است که جهاد اسلامی به پیشنهاد مصر برای آرام‌سازی اوضاع و توقف درگیری‌ها با رژیم صهیونیستی پاسخ منفی داده و اعلام کرده است که اکنون زمان پاسخگویی به جنایات دشمن صهیونیستی است.
همچنین رئیس جمهوری مصر در ادامه اظهارات خود به مسئله جزیره تایوان اشاره کرد و گفت که قاهره در این موضوع در کنار چین است.
وی افزود: ما در قبال شرایط جزیره تایوان سیاست ثابتی داریم و می گوییم که مصر همیشه در کنار چین است؛ چرا که این رویکرد به نفع امنیت و ثبات در جهان است.
السیسی اظهار داشت: جهان تحمل وقوع بحران های دیگر را ندارد و مصر از سیاست چین واحد حمایت می کند.
وی در مورد بحران اوکراین نیز گفت: دولت مصر تمایل داشت که بحران اوکران بر میزان کالاهای مورد نیاز شهروندان مصر تاثیر نگذارد و در این زمینه نیز موفق بود.
رئیس جمهور مصر همچنین از راه حل سیاسی برای بحران اوکران حمایت کرد.

منبع : مهر نیوز