امارات به دنبال سرمایه گذاری در صنایع نظامی ترکیه است

به گزارش سردبیر پرس به نقل از اسپوتنیک، یک هیئت از طرف دولت امارات به آنکارا سفر کرده تا درباره همکاری‌های دو کشور در زمینه صنایع دفاعی با دولت ترکیه گفتگو کنند. این خبرگزاری به نقل از یک منبع در صنایع دفاعی ترکیه گفت که هیئت اماراتی روز دوشنبه برای گفتگو در زمینه همکاری‌های بین […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از اسپوتنیک، یک هیئت از طرف دولت امارات به آنکارا سفر کرده تا درباره همکاری‌های دو کشور در زمینه صنایع دفاعی با دولت ترکیه گفتگو کنند. این خبرگزاری به نقل از یک منبع در صنایع دفاعی ترکیه گفت که هیئت اماراتی روز دوشنبه برای گفتگو در زمینه همکاری‌های بین دو کشور در زمینه صنایع دفاعی به آنکارا سفر خود را آغاز کرده است. این منبع هیچ جزئیات دیگری در این مورد اعلام نکرد.
محمد بن زائد ولیعهد ابوظبی اخیراً پس از ١٠ سال تنش با ترکیه وارد آنکارا شد. محمد بن زائد و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در جریان این سفر چندین قرارداد در زمینه سرمایه گذاری امضا کردند.
پس از سفر بن زائد، اردوغان اعلام کرد که فوریه آینده در رأس یک هیئت بلند پایه به امارت سفر خواهد کرد.
برخی گزارش‌ها حاکی از این است که امارات در حال مذاکره با دولت ترکیه برای خرید سهام شرکت دفاعی ترکیه یعنی Aselsan است.
ترکیه در شرایط کنونی با بحران شدید مالی مواجه شده و اردوغان سعی دارد از برخی کشورهای عربی مانند امارات برای برون رفت از این بحران کمک بگیرد.

منبع : مهر نیوز