امام خمینی «ما می توانیم» را جایگزین تسلیم در برابر مستکبران کرد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، اسدالله عباسی صبح سه شنبه در ویژه برنامه ورود امام خمینی به کشور در گلزار شهدای رشت با بیان اینکه هر ساله در چنین روزی با آرمان‌های امام و شهدا تجدید میثاق می‌کنیم، گفت: با پیروی از منویات رهبری پرچم اسلام را به اهتزاز در می‌آوریم و موظف هستیم راه […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، اسدالله عباسی صبح سه شنبه در ویژه برنامه ورود امام خمینی به کشور در گلزار شهدای رشت با بیان اینکه هر ساله در چنین روزی با آرمان‌های امام و شهدا تجدید میثاق می‌کنیم، گفت: با پیروی از منویات رهبری پرچم اسلام را به اهتزاز در می‌آوریم و موظف هستیم راه امام را ادامه دهیم.
استاندار گیلان با اشاره به اینکه امام حکومت استکباری و طاغوت را به حکومت مردمی تبدیل کردند، افزود: امام خمینی عزت را برای ملت ایران و اقتدار را برای مسلمانان به ارمغان آوردند.
وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) «ما می‌توانیم» را جایگزین تسلیم در برابر مستکبران کرد، ادامه داد: امروز ما به عنوان شاگرد مکتب امام، محکم در برابر دشمن مقاومت می‌کنیم.
عباسی با بیان اینکه مکلف هستیم در راستای آرمان‌های امام پرچم ولایتمداری را بالا بگیریم، بیان کرد: برای نفی سلطه و مقابله با زیاده خواهان با اتحاد و در کنار هم موانع را از پیش رو برداریم.
وی عنوان کرد: اگر امروز در امنیت به پیشرفت دست یافتیم و در دنیای اسلام سربلند شدیم به برکت خون شهدا و صبر خانواده آنها است.
نماینده عالی دولت در گیلان گفت: زمانی جرأت ادای شعائر مذهبی را نداشتیم اما امروز رئیس جمهور کشورمان برای ادای فریضه نماز، رئیس جمهور روسیه را معطل می‌کند و این افتخاری برای ما است.
عزت ملت ایران به واسطه باورهای دینی است
وی عزت ملت ایران را برگرفته از باورهای دینی دانست و ادامه داد: به خود می‌بالیم در کشوری نفس می‌کشیم که فضای معنوی همه جای آن را فرا گرفته و باید داشته‌ها را حفظ کنیم و برای رسیدن به اهداف از هیچ کوششی دریغ نداشته باشیم.
عباسی با بیان اینکه از برکات انقلاب اسلامی حکومت مردم سالاری دینی است، افزود: به اوج رساندن مشارکت مردم در عرصه انتخابات و مقابله با فتنه و کمک رسانی به مردم زبانزد عام و خاص است.
وی با اشاره به پیشرفت‌های ایران در عرصه‌های مختلف، گفت: دشمنان با فشار حداکثری درصدد رسیدن به اهداف شوم هستند و مردم فشار زیادی تحمل می‌کنند اما اعتقادات اسلامی و انقلابی آنها باعث شده که به دشمن اجازه ورود به عرصه‌های اعتقادی و دینی را ندهند.
نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه بودن رئیس جمهور در کنار مردم و صحبت رو در رو با آنها افتخار است، افزود: رئیس جمهور و تیم همراه وی در سفر اخیر خود به گیلان، در هتل مستقر نشدند و در مجموعه‌ای که نیروی انتظامی برای آنها در نظر گرفته بود، اسکان یافتند.
عباسی رویکرد دولت سیزدهم را کاهش فاصله میان مردم و مسئولین عنوان کرد و گفت: مردم ولی نعمت ما هستند و وظیفه ما این است که جلوی سودجویان، زمین خواران، جنگل خواران و ساحل خواران بایستیم و فضا را برای توسعه عدالت فراهم کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر