اما و اگرهای افزایش سهمیه آرد نانوایان/ پخت نان افزایش یابد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، جواد اشرفی شامگاه چهارشنبه در حاشیه بازدید میدانی از نانوایی‌های سطح شهر بیرجند با اشاره به درخواست‌های مردمی نسبت به افزایش سهمیه آرد، بیان کرد: اگر نانوایان بتوانند پخت را به شکلی مدیریت کنند که شاهد ایجاد صف نباشیم، آمادگی برای افزایش سهمیه آرد این قبیل نانوایی‌ها را داریم. وی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، جواد اشرفی شامگاه چهارشنبه در حاشیه بازدید میدانی از نانوایی‌های سطح شهر بیرجند با اشاره به درخواست‌های مردمی نسبت به افزایش سهمیه آرد، بیان کرد: اگر نانوایان بتوانند پخت را به شکلی مدیریت کنند که شاهد ایجاد صف نباشیم، آمادگی برای افزایش سهمیه آرد این قبیل نانوایی‌ها را داریم.
وی با بیان اینکه افزایش آرد متناسب با سرانه جمعیت هر منطقه است بنابراین جایگاه هر نانوایی هم در میزان تخصیص سهمیه آرد نقش دارد، اظهار کرد: به فرمانداران و کارگروه آرد و نان شهرستان‌ها اختیار داده شده که در صورت اعلام نانوایی برای سرویس دهی بیشتر، مشکلی برای تأمین آرد نباشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به خرید نان در ساعات اولیه شب از سوی شهروندان و تشکیل صف‌های بعضاً طولانی، بیان کرد: برای پیشگیری از پدیده صف، اگر نانوایان توانایی افزایش ساعت کاری و پخت را داشته باشند، به هر میزان نیاز، سهمیه آرد را افزایش می‌دهیم.
اشرفی با تاکید بر اینکه تا هر ساعتی که نانوایی‌ها قادر به پخت بوده و سرویس دهی مناسب به شهروندان داشته باشند، امکان افزایش سهمیه وجود دارد، گفت: از نانوایان خواستاریم به نحوی ساعت کار را مدیریت کنند تا شهروندان در شب با سرما مواجه نشوند.
وی با اشاره به سامانه «نانو» بیان کرد: این سامانه پخت سهمیه آرد نانوایان را رصد می‌کند بنابراین به صورت هوشمند مشخص است که هر نانوایی چه میزان نان پخت و به فروش می‌رساند.