امدادرسانی به بیش از هزار نفر به دلیل سیل و آبگرفتگی در ۷ استان

به گزارش سردبیر پرس، بابک محمودی، رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به انجام عملیات سیل و آب‌گرفتگی طی دو روز گذشته گفت: امدادگران جمعیت هلال‌احمر، به ۱۷ شهرستان و ۲۱ منطقه شامل ۱۰ شهر، ۱۰ روستا و یک منطقه عشایری، در ۷ استان کشور، امدادرسانی کردند. وی ادامه داد: در این مدت‌زمان به […]

به گزارش سردبیر پرس، بابک محمودی، رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به انجام عملیات سیل و آب‌گرفتگی طی دو روز گذشته گفت: امدادگران جمعیت هلال‌احمر، به ۱۷ شهرستان و ۲۱ منطقه شامل ۱۰ شهر، ۱۰ روستا و یک منطقه عشایری، در ۷ استان کشور، امدادرسانی کردند.
وی ادامه داد: در این مدت‌زمان به ۱۰۰۶ نفر امدادرسانی شد، ۱۲۰ نفر به مناطق امن منتقل شدند و ۱۲ نفر نیز اسکان اضطراری پیدا کردند؛ متأسفانه سه نفر از هموطنان (یک نفر در بهشهر و ۲ نفر در نور) در سیل، جان خود را از دست دادند.
محمودی با اشاره به اینکه ۴۶ تیم امدادی، شامل ۱۹۷ امدادگر در عملیات سیل و آب‌گرفتگی شرکت کردند، افزود: امدادگران به کمک دستگاه‌های پمپ آب و لجن‎کش، آب تجمیع شده در ۲۸ واحد مسکونی را تخلیه کردند.
رئیس سازمان امداد و نجات گفت: ۳ دستگاه چادر، ۱۰۳ تخته پتو، ۶۱ تخته موکت، ۸۲۵ کیلوگرم نایلون و ۱۵۸ بسته غذایی، بین افراد متأثر از سیل و آب‌گرفتگی توزیع شد.
گفتنی است، روز گذشته نیز، سازمان هواشناسی، با انتشار هشدار سطح نارنجی، از احتمال بارش شدید و رگباری باران و بارش برف در ارتفاعات ۲۰ استان خبر داده بود، امدادگران جمعیت هلال‌احمر، در این استان‌ها در حالت آماده‌باش قرار دارند.