امدادرسانی به ۱۴۵۰ حادثه دیده طی هفته گذشته

به گزارش سردبیر پرس، جمعیت هلال‌احمر در اطلاعیه‌ای با اشاره به اقدامات انجام شده این جمعیت در هفته پایانی آبان، اعلام کرد که بیشترین عملیات امدادی در استان‌های مازندران و اصفهان انجام شده است. اطلاعیه جمعیت هلال‌احمر به شرح زیر است: ۱. از ۲۰ تا ۲۶ آبان ۱۴۰۲ در سطح کشور ۶۸۱ مورد عملیات و […]

به گزارش سردبیر پرس، جمعیت هلال‌احمر در اطلاعیه‌ای با اشاره به اقدامات انجام شده این جمعیت در هفته پایانی آبان، اعلام کرد که بیشترین عملیات امدادی در استان‌های مازندران و اصفهان انجام شده است. اطلاعیه جمعیت هلال‌احمر به شرح زیر است:
۱. از ۲۰ تا ۲۶ آبان ۱۴۰۲ در سطح کشور ۶۸۱ مورد عملیات و خدمات امداد و نجات به ثبت رسیده است که نسبت به هفته ماقبل خود شاهد کاهش یک درصدی عملیات و خدمات امداد و نجات هستیم. بر پایه اطلاعات ثبت شده طی هفته گذشته با حضور نجات‌گران جمعیت هلال احمر به ۱۴۵۰ نفر خدمات امداد و نجات ارائه شد، ۲۹۶ مصدوم و بیمار در سوانح مختلف به مراکز درمانی انتقال و۲۱۳ مصدوم و بیمار در محل حادثه خدمات درمانی پیش بیمارستانی را دریافت کردند. طی این مدت ۶۰ نفر آسیب‌دیده و در راه‌مانده اسکان اضطراری یافتند. بیشترین عملیات امداد و نجات در استان‌های مازندران، اصفهان و فارس با انجام به ترتیب، ۵۳، ۵۱ و ۴۴ عملیات بوده است.
۲. طی هفته گذشته ۳۸۱ مورد عملیات امداد و نجات در سوانح جاده‌ای در محورهای برون شهری کشور توسط نجات‌گران جمعیت هلال‌احمر به انجام رسیده است که منجر به انتقال ۲۱۷ مصدوم به مراکز درمانی، درمان ۴۷ مصدوم در محل حادثه و رهاسازی ۱۰۰ مصدوم محبوس شده در خودرو طی ۹۰ عملیات نجات فنی شده است. بیشترین عملیات امداد و نجات جاده‌ای در استان‌های اصفهان با انجام ۳۷ عملیات، فارس با انجام ۳۲ عملیات و مازندران هر کدام با انجام ۲۹ عملیات بوده است.
۳. از ۲۰ تا ۲۶ آبان ۱۴۰۲ در ارتفاعات کوهستانی و مناطق جنگلی ۱۵ استان کشور ۳۶ مورد عملیات نجات و امداد توسط نجات‌گران جمعیت هلال‌‎احمر به انجام رسیده است که طی این مدت ۲۶ نفر نجات و به مناطق امن انتقال، ۱۳ نفر از مصدومین به مراکز درمانی انتقال و ۶ نفر در محل حادثه درمان شدند. بیشترین عملیات در ارتفاعات و مناطق جنگلی، در استان‌های تهران، با انجام ۸ عملیات و مازندران با انجام ۶ عملیات جست‎وجو و نجات بوده است.
۴. طی هفته گذشته به دلیل شدت بارش‌های سیل‌آسا و طغیان رودخانه‌ها ۱۴ شهرستان، (۷ استان) و در ۱۶ منطقه عملیاتی به ۷۶۱ نفر خدمات امدادی ارائه شد، ۱۲۰ نفر را به مناطق امن منتقل و ۱۲ نفر را اسکان اضطراری داده شد؛ همچنین طی این مدت با استفاده از ۱۵ دستگاه موتورپمپ و لجنکش آب از ۲۳ واحد مسکونی تخلیه شده است. بیشترین امدادرسانی در استان‌های هرمزگان و مازندران با امدادرسانی به ترتیب به ۵۰۰ و ۱۷۷ نفر بوده است.
۵. شهروندان توجه داشته باشند که در ایام پاییز از سفر به مناطق صعب‌العبور و ناشناخته کوهستانی و جنگلی و سفرهای فردی و تک‌نفره پرهیز کنند. قبل از انجام سفر، بهتر است که به اخبار هواشناسی توجه کنند و در صورت هشدار هواشناسی مبنی بر احتمال بروز سیل و آب‌گرفتگی، از اطراق در حاشیه رودخانه‌ها بپرهیزند. قرار گرفتن در نقاط امن و بلند و توجه به هشدارهای امدادگران محلی در زمان بروز سیل و آب‌گرفتگی، توصیه می‎‌شود. هموطنان در صورت بروز هرگونه حادثه در مناطق جنگلی، کوهستانی و جاده‌ای می‌توانند با شماره ۱۱۲ هلال‌احمر تماس بگیرند. امدادگران هلال‌احمر به‌صورت ۲۴ ساعته آماده خدمات‌رسانی به هموطنان هستند؛ همچنین برای دریافت آموزش‌های اولیه درباره امدادرسانی در حوادث، با مراجعه به سایت آموزش جمعیت هلال‌احمر khadem.ir می‌توانند نکات و موارد لازم را فراگیرند.