امدادرسانی نجاتگران جمعیت هلال احمر استان ایلام به ۱۶۸ سیل زده

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، غلامرضا علی محمدی شامگاه دوشنبه در نشست ستاد بحران استان ایلام اظهار کرد: سریع‌ترین و منظم ترین عملیات امدادی در سیلاب ایلام انجام گرفت. وی با اشاره به اینکه فاصله عملیات امدادرسانی تا ارزیابی و توزیع اقلام امدادی کمتر از ۳ ساعت به طول انجامید، افزود: امدادرسانی نجاتگران جمعیت هلال […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، غلامرضا علی محمدی شامگاه دوشنبه در نشست ستاد بحران استان ایلام اظهار کرد: سریع‌ترین و منظم ترین عملیات امدادی در سیلاب ایلام انجام گرفت.
وی با اشاره به اینکه فاصله عملیات امدادرسانی تا ارزیابی و توزیع اقلام امدادی کمتر از ۳ ساعت به طول انجامید، افزود: امدادرسانی نجاتگران جمعیت هلال احمر استان ایلام به ۱۶۸ سیل زده انجام شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام تصریح کرد: پس از بارش رگباری و شدید باران در شهرستان‌های ایلام، ایوان، چرداول و ملکشاهی سیل و آب‎گرفتگی در این مناطق به وقوع پیوست.
وی تصریح کرد: پس از وقوع سیل و آب‎گرفتگی، ۵۰ تیم امدادی در کل استان در آماده باش کامل قرار گرفتند.
علی محمدی افزود: تاکنون آب جمیع شده در ۱۸ خانه با کمک پمپ آب و لجن‌کش تخلیه شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام ادامه داد: در حال حاضر سیل و آب‎گرفتگی مهار شده است و تاکنون ۱۷۱ تخته پتو، ۶۱ تخته موکت، ۶ تخته چادر امدادی، ۱۳۲ کیلو گرم نایلون پوششی و ۱۲ شعله والور در میان سیل زدگان توزیع شده است.
وی گفت: نیروهای جمعیت هلال احمر استان ایلام در حوادث مختلف آماده امدادرسانی به هموطنان هستند و ندای امداد شماره ۱۱۲ هلال احمر به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به هموطنان است

منبع : مهر