امیرحسین قهرمانی درگذشت/ پیام تسلیت سرپرست معاونت هنری

به گزارش سردبیر پرس، امیرحسین قهرمانی هنرمند پیشکسوت نگارگر، نقاش و طراح گرافیک متولد ۱۳۱۵ فارغ التحصیل هنرستان کمال الملک از شاگردان حسین بهزاد، محمدعلی زاویه و نصرت الله یوسفی بود که امروز ۱۸ مهر به دلیل کهولت سن درگذشت. از این هنرمد فقید، در دهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران تجلیل به عمل آمد. زنده […]

به گزارش سردبیر پرس، امیرحسین قهرمانی هنرمند پیشکسوت نگارگر، نقاش و طراح گرافیک متولد ۱۳۱۵ فارغ التحصیل هنرستان کمال الملک از شاگردان حسین بهزاد، محمدعلی زاویه و نصرت الله یوسفی بود که امروز ۱۸ مهر به دلیل کهولت سن درگذشت.
از این هنرمد فقید، در دهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران تجلیل به عمل آمد. زنده یاد قهرمانی همچنین داور بخش نگارگری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در سال ۱۳۹۷ بود.
محمود شالویی سرپرست معاونت امور هنری در پیام تسلیتی برای درگذشت امیرحسین قهرمانی نوشته است:
«ادبیات و فرهنگ و هنر ملی و بومی سرلوحه فعالیت هنری زنده یاد امیرحسین قهرمانی بود و آثار هنری این هنرمند ملهم و برگرفته از ادبیات فارسی و حماسه‌ها و روایت‌های تاریخ ادبیات و فرهنگ و اشعار شاعران کشور است. زنده یاد قهرمانی در هنرستان کمال الملک تحصیل کرده و از شاگردان استادان بزرگ نقاشی و نگارگری ایران بود و برای تداوم راه و جریان نگارگری تلاش کرد. استاد قهرمانی در زمینه گرافیک و تبلیغات نیز فعالیت کرد اما همواره دل در گرو نگارگری داشت و به این هنر خدمت کرد. آثار و نقش این هنرمند در حفظ و پویایی نگارگری ایران در یادها زنده است.
درگذشت استاد قهرمانی را به خانواده ارجمندش، و هنرمندان و هنردوستان تسلیت می گویم و از درگاه خداوند متعال رحمت و مغفرت برای این هنرمند زنده یاد آرزو می‌کنم.»

منبع : مهر نیوز