انتظار مردم در انتخابات ۱۴۰۰ تشکیل دولت متعهد و متخصص است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام آیت نعمتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه نیر با بیان اینکه جوانان هم در انقلاب و هم در دفاع مقدس و سازندگی و در کلیه ارکان نظام، باعث پیشرفت و توسعه کشور در شرایط جنگی تحریم و انقلاب شد اظهار کرد: انتظار مردم از دولت آینده تشکیل […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام آیت نعمتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه نیر با بیان اینکه جوانان هم در انقلاب و هم در دفاع مقدس و سازندگی و در کلیه ارکان نظام، باعث پیشرفت و توسعه کشور در شرایط جنگی تحریم و انقلاب شد اظهار کرد: انتظار مردم از دولت آینده تشکیل دولت حزب اللهی جوان، متعهد و متخصص است.
وی با بیان اینکه همه مشکلات فعلی کشور قابل حل است، گفت: تنها در صورتی می‌توان بر مشکلات فعلی جامعه فائق آمد که مسئولان رده بالای دولت، مثل امام خمینی (ره) که در اوایل انقلاب و دوران جنگ تحمیلی به جوانان اعتماد کرده و امور را به جوانان سپردند، عمل کنند.
خطیب جمعه نیر تصریح کرد: این همه پیچیدگی‌ها، دشواری‌ها، مانع‌تراشی و دشمنی‌ها که از خارج و گاهاً داخل کشور صورت می‌گیرد همه قابل حل است و امروز نظام با پرورش نیروهای جوان متخصص، متعهد و مؤمن و انقلابی و دارای اعتماد به نفس، خیلی عالی عمل کرده و از این لحاظ کمبودی وجود ندارد که باز هم امید مردم به آینده است و نباید این امید را ناامید کرد.
حجت‌الاسلام نعمتی با بیان اینکه غربی‌ها امروز درصدد هستند به جای لغو کلیه تحریم‌ها با تعلیق تحریم‌ها به اهداف خود برسند، گفت: غرب می‌خواهد با اجرای تعلیق ۱۲۰ روزه تحریم‌ها از فرصت به وجود آمده استفاده کرده و با راه اندازی مذاکرات بعدی ضمن تداوم وضعیت موجود برجام های منطقه‌ای و موشکی را نیز رقم بزند و این با سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی مغایر است.
وی همچنین به مذاکرت وین اشاره کرد و یادآور شد: امروز از دولت محترم انتظار محاسبه سیاسی در مذاکرات وین را داریم، چراکه مذاکرات برجام تا به امروز نتیجه قابل ذکر و مفیدی برای مردم ایران نداشته است.
مهار شیطنت‌های آمریکا نیازمند نیروهای کاربلد سیاسی است
امام جمعه نیر از دولت فعلی خواست تا با هوشمندی در خصوص مذاکرات، مواظب شیطنت‌های آمریکا باشند و عجله نکند چراکه هنوز ساختارهای تحریم همچنان مانده و خواست ملت ایران نیز لغو کلیه تحریم‌ها و راستی آزمایی آمریکایی‌ها است.
حجت‌الاسلام نعمتی به مکانیسم ماشه نیز اشاره و اذعان کرد: با توجه به اینکه بر اساس مکانیسم ماشه، ایران در قضیه برجام و نقض آن از سوی آمریکا نمی‌تواند از این دولت شکایت کند، بنابراین آمریکا درصدد است تا به کمک غرب با فراموشی موضوع مهم راستی آزمایی بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای مجدداً به برجام برگردد.
وی همچنین از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری نیز خواست با حفظ وحدت و انسجام ملی، امنیت ملی را ارتقا داده و در این راه تلاش کنند تا با رعایت اخلاق انتخاباتی نقشه‌های دشمن در جهت هرگونه بهره بردری از سو مدیریت‌های احتمالی را خنثی کنند.
خطیب جمعه نیر تصریح کرد: مردم از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری برنامه کاری می‌خواهند، از داوطلبین انتخابات ریاست جمهوری خواست تا از هرگونه سیاه نمایی و افشاگری‌های بدون سند انتخاباتی سالم و بدور از حاشیه را رقم بزنند.
کاندیداها باید الگوی بارز قانون‌مداری و شفافیت باشند
حجت‌الاسلام نعمتی با بیان اینکه کاندیداهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری باید الگوی بارز اخلاق مداری و قانونمندی باشند، گفت: همه کاندیداها باید تلاش کنند تا میدان رقابت انتخاباتی را به میدان مسابقه برای خدمت به مردم تبدیل کنند و در این راه از همان ابتدا شفاف سازی کنند.
امام جمعه نیر در ادامه سخنان خود سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت و پیروزی ملت آزاده و با بصیرت ایران اسلامی را تبریک گفت و افزود: در هر عرصه‌ای که دشمن به ما حمله می‌کند اعم از جنگ سخت و نظامی جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه تا جنگ نرم و تهاجم فرهنگی و حمله سایبری همانجا مکانی برای حماسه آفرینی حماسه آفرینان نظام جمهوری اسلامی ایران و امت حزب اللهی است.
وی به سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد فتح خرمشهرهای پیش رو اشاره کرد و گفت: وقتی مقام معظم رهبری می‌فرمایند خرمشهرها در پیش است، ما باید بدانیم که میدان جنگ پیش روی ما نه تنها در عرصه نظامی بلکه بالاتر از آن در همه عرصه‌ها است میدانی که از جنگ نظامی سخت‌تر است پس برای فتح خرمشهرهای پیش رو باید آماده حماسه سازی شد، و در ابعاد نظامی گرفته تا عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و سلامتی حماسه آفرینی کرد.
حجت‌الاسلام نعمتی در بخش دیگری از سخنان خود از نمازگزاران، مؤمنین و مسئولان خواست نسبت به مردم به ویژه ارباب رجوعان، نسبت به فقرا و ضعفا و در کل نسبت به جامعه مهربان باشند.