انتقال ویروس هوابرد کرونا در مسابقه فوتبال بررسی می شود

به گزارش سردبیر پرس به نقل از پرس اسوسیشن، محققان انگلیسی تصمیم دارند مکانیسم‌های انتقال ویروس هوابرد کووید ۱۹ را در فینال جام حذفی فوتبال انگلیس بررسی کنند. این مراسم امروز در استادیوم ومبلی برگزاری می‌شود. در همین راستا گروهی از محققان، کیفیت هوای فضای سرپوشیده و همچنین جریان هوا در نقاط مختلف این ورزشگاه […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از پرس اسوسیشن، محققان انگلیسی تصمیم دارند مکانیسم‌های انتقال ویروس هوابرد کووید ۱۹ را در فینال جام حذفی فوتبال انگلیس بررسی کنند. این مراسم امروز در استادیوم ومبلی برگزاری می‌شود.
در همین راستا گروهی از محققان، کیفیت هوای فضای سرپوشیده و همچنین جریان هوا در نقاط مختلف این ورزشگاه را رصد می‌کنند تا به این ترتیب راهنمایی برای به حداقل رساندن ریسک انتقال ویروس هوابرد در رویدادهای بزرگ فراهم شود.
به گفته پژوهشگران همزمان با رفع محدودیت‌های مربوط به قرنطینه در انگلیس، این کار به از سرگیری فعالیت‌ها در صنایع ورزشی و سرگرمی کمک می‌کند.
دکتر لیورا مالکی اپشتین از کالج لندن می‌گوید: ما نمی‌توانیم رفتار انسان‌ها در رویدادها را کنترل کنیم اما می‌توان تضمین کرد محیط برگزاری رویداد تا حد ممکن، ایمن است.
قرار است حدود ۲۲ هزار نفر در استادیوم حاضر شوند و شاهد مسابقه میان تیم‌های فوتبال چلسی و لایسستر باشند.