انجام آموزش‌های مورد نیاز پتروشیمی توسط فنی و حرفه‌ای کرمانشاه

عزیز نوری در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: آموزش‌های به روز و بومی سازی شده مطابق با نیاز استان کرمانشاه در اولویت قرار دارد و عامل اصلی و بهترین راهکار اشتغال افراد آموزش مهارت است. وی افزود: طرح ملی آموزش‌های پتروشیمی از ابتدای امسال شروع شده است که با راه‌اندازی این پروژه در […]

عزیز نوری در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: آموزش‌های به روز و بومی سازی شده مطابق با نیاز استان کرمانشاه در اولویت قرار دارد و عامل اصلی و بهترین راهکار اشتغال افراد آموزش مهارت است.
وی افزود: طرح ملی آموزش‌های پتروشیمی از ابتدای امسال شروع شده است که با راه‌اندازی این پروژه در استان کرمانشاه یک هزار نفر به طور مستقیم شاغل می‌شوند.
سرپرست آموزش فنی حرفه‌ای استان کرمانشاه تصریح کرد: مدارک فنی حرفه‌ای در ۱۵۰ کشور دنیا قابل ترجمه و به صورت بین المللی است و بخش خصوصی حدوداً ۲ برابر آموزش‌ها را در اداره کل آموزش فنی حرفه‌ای بر عهده دارد.
نوری با اشاره به آموزش در زندان‌ها و افزایش مهارت آموزی زندانیان، بیان کرد: رشته‌های فنی در زندان دیزل آباد و سایر زندان‌ها با تفاهم نامه‌های ملی وجود دارد و آموزش در زندان‌ها انجام می‌شود.
وی با اشاره به هزینه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، گفت: آموزش‌های بخش دولتی کاملاً به صورت رایگان است و شهریه ندارند اما حضور در آزمون دارای نرخ مصوب کشوری است و مبلغ آن از ۳۰ هزار تومان تا ۱۰۰ هزار تومان با توجه به نوع رشته متفاوت است.
نوری ادامه داد: کانون انجمن علمی آموزشگاه‌های آزاد در بخش خصوصی شهریه را متناسب با شرایط اقلیمی، شهرستان و رشته مورد آموزش از ۲۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون تومان اعلام کرده است.

منبع : مهر نیوز