انجام بیش از ۲۱ هزار ماموریت اورژانس ۱۱۵ ایلام طی سال گذشته

به گزارش سردبیر پرس، صید نور علیمرادی در نشست مجازی با خبرنگاران ایلام اظهار کرد: در راستای ماموریت‌های انجام شده توسط اورژانس ۱۱۵ در مجموع ۱۲۷۰۴ مصدوم به مراکز درمانی سطح استان منتقل شده که از این تعداد مصدوم ۳۶۰۴ مصدوم تصادفی و ۱۵۶۹۸ مصدوم و بیمار غیر تصادفی است. وی افزود: همچنین در این […]

به گزارش سردبیر پرس، صید نور علیمرادی در نشست مجازی با خبرنگاران ایلام اظهار کرد: در راستای ماموریت‌های انجام شده توسط اورژانس ۱۱۵ در مجموع ۱۲۷۰۴ مصدوم به مراکز درمانی سطح استان منتقل شده که از این تعداد مصدوم ۳۶۰۴ مصدوم تصادفی و ۱۵۶۹۸ مصدوم و بیمار غیر تصادفی است.

وی افزود: همچنین در این مدت ۹۰۶۳۹ تماس مردمی با اورژانس ۱۱۵ استان برقرار شده است.

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی ایلام اظهار کرد: تا پایان سال ۹۹ در مجموع ۲۳۳ ماموریت توسط اورژانس هوایی انجام شده است.

وی بیان داشت: همچنین سال گذشته، ۴۲۴۹ بیمار کرونایی توسط اورژانس پیش بیمارستانی ایلام به مراکز درمانی انتقال داده شده است.

علیمرادی تصریح کرد: تعداد پذیرش بیماران داخل استان در این مدت ۳۸۷۷ و خارج از استان ۳۳۰ بیمار است.

برقراری ۵ هزار تماس تلفنی با اورژانس ۱۱۵ ایلام در نوروز ۱۴۰۰

وی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۰، در مجموع ۵۶۷۲ تماس با اورژانس ۱۱۵ ایلام برقرار شده و در این راستا ۱۳۷۸ مورد آمبولانس به محل اعزام شده است.

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایلام افزود: در این راستا ۱۴۷۵ بیمار جابجا شده که از این تعداد ۲۳۰ مصدوم تصادفی و ۱۲۴۵ مصدوم غیر تصادفی است.

وی بیان کرد: همچنین در این مدت ۲۲۳ نفر با مراجعه حضوری به اورژانس ۱۱۵ از خدمات پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ استان بهره مند شده‌اند.

علیمرادی در ادامه گفت: تعداد بیماران اعزام شده به مراکز درمانی در ایام نوروز را ۸۴۷ و توسط ستاد هدایت (mcmc) بیماران پذیرش شده جهت اعزام در داخل استان را ۲۶۷ نفر و خارج از استان را ۱۳ بیمار عنوان کرد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۲۹ پایگاه جاده‌ای، ۱۳ پایگاه شهری و یک پایگاه اورژانس هوایی با ۳۲۰ نیروی عملیاتی اورژانس در ایلام فعال است.

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی ایلام گفت: با توجه به عدم حضور بالگرد اورژانس ۱۱۵ ایلام از نیمه دوم بهمن ماه سال گذشته، ارائه خدمات در ایام نوروز توسط پایگاه‌های ثابت شهری و جاده‌ای استان انجام شده است.