انجام ۴۸ عملیات امدادی در طرح‌ نوروزی هلال احمر کرمانشاه

فرزین معتمدی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: در حوزه امداد و نجات تجهیز ۲۱ پایگاه امداد و نجات ثابت و موقت بین شهری با بکارگیری ۴۴ دستگاه آمبولانس و اقدامات رهاسازی در محورهای پر تردد استان کرمانشاه از جمله اقدامات جمعیت هلال احمر استان بوده است. وی افزود: ۱۵ تیم عملیاتی در […]

فرزین معتمدی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: در حوزه امداد و نجات تجهیز ۲۱ پایگاه امداد و نجات ثابت و موقت بین شهری با بکارگیری ۴۴ دستگاه آمبولانس و اقدامات رهاسازی در محورهای پر تردد استان کرمانشاه از جمله اقدامات جمعیت هلال احمر استان بوده است.
وی افزود: ۱۵ تیم عملیاتی در پایگاه‌های شهری با امکانات و تجهیزات در آماده‌باش شبانه روزی سه تیم واکنش سریع و تیم‌های امداد هوایی و اضطراری در استان کرمانشاه برای پوشش تمامی حوادث احتمالی و همچنین برگزاری ۶ جلسه هماهنگی درون سازمانی و برون سازمانی برای ارائه خدمات امدادی در ایام تعطیلات نوروزی صورت گرفته است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با اشاره به انجام فعالیت و آمادگی نیروهای هلال احمر در ایام نوروز، تصریح کرد: پایش، نظارت و مستقر شدن پایگاه‌های امدادی و ارزیابی در کشور و استان با بکار گیری چهار هزار نفر در طول روز از ابتدای اجرای طرح‌ها از تاریخ ۲۵ اسفند ماه تا هشت فروردین ماه سال جاری صورت گرفته و انجام ۴۸ مورد عملیات امدادی توسط نیروهای امداد و نجات که از این تعداد ۲۹ مورد حوادث جاده‌ای بوده که ۱۹ مورد آسیب دیدگان آنها توسط امدادگران هلال احمر رهاسازی شده‌اند که ۱۷ نفر به مراکز درمانی انتقال پیدا کرده‌اند.
معتمدی بیان کرد: همچنین یازده مورد امداد کوهستان وجود داشته و ۱۴ مورد نجات یافته و هفت نفر به مراکز درمان انتقال یافتند که طی هفته گذشته در پی کولاک یک مورد حادثه گزارش شد که ۲۵ نفر آسیب دیده و ۲۵ نفر نجات یافته بودند.
وی در بیان امدادرسانی‌های هلال احمر که به صورت حضوری مراجعه داشته‌اند، خاطر نشان کرد: مراجعات حضوری افراد به پایگاه‌های امدادی هلال احمر در این مدت هفت مورد بوده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه تاکید کرد: در حوزه جریان فعالیت‌های بشر دوستانه که به عنوان یکی از فعالیت‌های جمعیت هلال احمر بوده که یک دوم فعالیت‌های امدادی هلال احمر محسوب می‌شود در ۱۵ پست عملیاتی برای ارائه خدمات، امدادرسانی و فعالیت‌های بشر دوستانه نوروزی در میادین و ورودی شهرها در مراکز گردشگری و تاریخی استان کرمانشاه مستقر شدند و آموزش بهبود رفتارهای ترافیکی، آموزش فعالیت‌های فرهنگی و راهنمایی مکان‌های گردشگری در استان به عنوان طرحی کشوری در تمام استان‌ها برگزار شد.
معتمدی گفت: غربالگری و ایمنی مسافران با طرح سحاب یا سامانه حرکت‌های امدادی و بشر دوستانه و اجرای طرح‌های ابتکاری مانند طرح پویش چلچراغ در این مدت عملیاتی شد که روزانه ۷۵ نفر و مجموعاً یک هزار و ۵۰۰ نفر در این ایام در طرح مشارکت داشته‌اند و اقدام به اطلاع‌رسانی‌های کرونایی در سفرهای نوروزی به ۱۳ هزار و ۶۷۲ نفر در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا داده شده است.
وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه اطلاعات لازم را از نقاط حادثه‌خیز در محورهای استانی به مسافران داده شده است، خاطرنشان کرد: در این مدت به ۹ هزار نفر از مسافران اطلاعات و مشخصات جاده‌های حادثه‌خیز و به منظور غربالگری و سلامت مسافرین نیز به سه هزار نفر ۹۵۰ نفر اطلاع رسانی شده و راهنمای مسافرین به نقاط ایمن به یازده هزار نفر ارائه شده است.
معتمدی افزود: اقلام فرهنگی توزیع شده ۵۴ هزار و ۲۵۰ مورد بوده و ارائه اطلاعات و آموزش‌های ترافیکی به هفت هزار و ۹۰۰ نفر داده شده است.

منبع : مهر نیوز