انعقاد تفاهمنامه همکاری منابع طبیعی و حوزه علمیه خواهران بندرعباس

به گزارش سردبیر پرس، سید محمد نور موسوی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان در این نشست گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه که با نگاه به برون‌رفت از مشکلات و چالش‌های مختلف زیست محیطی مانند آلودگی هوا، فرسایش خاک، ریزگردها، فرونشست زمین و بیابان‌زدایی انجام می‌شود، بنا داریم در راستای توسعه فضای سبز و ایجاد […]

به گزارش سردبیر پرس، سید محمد نور موسوی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان در این نشست گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه که با نگاه به برون‌رفت از مشکلات و چالش‌های مختلف زیست محیطی مانند آلودگی هوا، فرسایش خاک، ریزگردها، فرونشست زمین و بیابان‌زدایی انجام می‌شود، بنا داریم در راستای توسعه فضای سبز و ایجاد کمربند سبز براساس تعهد سالانه استان هرمزگان دراین طرح ملی سالانه ۶میلیون و ۵۰۰ هزار اصله نهال تولید بشود.
وی افزود: امسال تاکنون موفق شدیم به تعهدات مان دراستای پویش ملی عمل کنیم و با تولید ۳میلیون اصله نهال حرا و ۳میلیون و ۵۰۰ هزار اصله نهال گونه‌های بومی جنگلی بیابانی و فضای سبز و… توانستیم تعهد سال اول را به اتمام برسانیم.
وی کاشت یک میلیارد درخت را عملی قانونی دانست و تصریح کرد: اولویت این طرح، تولید سالانه ۲۵۰ میلیون درخت است و برای کاشت آن مشارکت مردم و تشکل‌ها اهمیت فراوانی دارد.
عباسی رئیس حوزه علمیه خواهران بندرعباس گفت: هر شهروندسه نهال شعاری است که می‌تواند به سرانه افزایش فضای سبز استان بی انجامد.
وی گفت: ارتقای فرهنگ منابع طبیعی، مشارکت در اجرای طرح کاشت یک میلیارد درخت، تقویت پوشش گیاهی به‌منظور ترسیب کربن و جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه‌ای، افزایش سرانه فضای سبز هرمزگان و هم‌افزایی و توسعه همکاری مشترک با دستگاه‌های اجرایی استان در جهت گسترش فرهنگ حفاظت و صیانت از منابع طبیعی و آبخیزداری از اهداف اجرای این طرح است.
در پایان این نشست تفاهمنامه همکاری فی مابین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان و حوزه علمیه خواهران بندرعباس امضا شد.