انقلاب اسلامی، عامل فروپاشی آمریکا/محور تهاجم دشمن، نفوذ است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حیدر مصلحی وزیر اطلاعات دولت دهم، صبح امروز (سه شنبه) در همایش «چهل و یکمین سالگرد فاجعه هفتم تیر ۱۳۶۰» که در فرهنگسرای سرچشمه برگزار شد، با رونمایی از کتاب «اندیشه‌های بهشتی» گفت: سالگرد شهدای هفتم تیر و در راس آنها شهید بهشتی را گرامی می‌دارم. با توجه به حوادث […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حیدر مصلحی وزیر اطلاعات دولت دهم، صبح امروز (سه شنبه) در همایش «چهل و یکمین سالگرد فاجعه هفتم تیر ۱۳۶۰» که در فرهنگسرای سرچشمه برگزار شد، با رونمایی از کتاب «اندیشه‌های بهشتی» گفت: سالگرد شهدای هفتم تیر و در راس آنها شهید بهشتی را گرامی می‌دارم. با توجه به حوادث اوایل دهه شصت نکاتی را عرض می‌کنم.
وی با بیان اینکه باید به تهدیدات پیش روی انقلاب توجه کرد، اضافه کرد: امام راحل مطلبی را در صحیفه نور مطرح می‌کنند که «از هیاهوی قدرتمندان نهراسید که این قرن به خواست خداوند، قرن غلبه مستضعفان بر مستکبران است. من با اطمینان می‌گویم که اسلام، ابرقدرت‌ها را به مذلت می‌نشاند و سنگرهای کلیدی را فتح خواهد کرد».
مصلحی عنوان کرد: یک متفکر انگلیسی در بررسی ظهور و سقوط ابرقدرت‌ها می‌گوید «در تاریخ بشریت در مجموع ۱۵ تمدن به وجود آمده است. که اینها همه از بین رفته‌اند. اما تمدن اسلامی هرگز فسیل نشده و مانند شیری است که فعلاً زمین‌گیر شده و اگر به همین حالت بماند، غربی‌ها راحت هستند اما اگر بیدار شود، غربی‌ها روزگار سختی خواهند داشت» امام آمد و این شیر را بیدار کرد.
وزیر اسبق اطلاعات با بیان اینکه ما بیش از ۱۷ هزار شهید ترور داریم. اظهار کرد: از رئیس‌جمهور گرفته تا نخست وزیر (رجایی و باهنر) تا واکس‌زنی سر کوچه هدف ترور منافقین قرار گرفتند. دشمن با تمام این اقدامات به نتیجه نرسیده است. جنگ را آغاز کرد و ما با تمام دنیای استکبار در جنگ بودیم. هواپیمای مسافربری را چه کسی ساقط کرد؟ آمریکا.
وی تصریح کرد: استکبار هزینه‌های سنگینی داده، هرچند ما هم هزینه‌های سنگینی با شهدا و با تهاجم فرهنگی دادیم. اکنون محور تهاجم دشمن، نفوذ است. شما بنی صدر را ببینید، نفوذ تا ریاست جمهوری جلو آمد.
مصلحی افزود: دو نوع نفوذ داریم: نفوذ موردی و نفوذ جریانی. در مورد اول دشمن یک نفر را عامل خودش می‌کند که اینها چند زیر کد دارند. بنده براساس سند و مدرک حرف می‌زنم، یکی از زیر کدها ترور فیزیکی است، شهدای هسته‌ای، شهدای هفتم تیر، شهدای ترور فیزیکی هستند. بعد از ترور فیزیکی، ترور شخصیت است.
وزیر اسبق اطلاعات با اشاره به مبحث نفوذ گفت: قضیه مهدی هاشمی در کنار آیت‌الله منتظری چیست؟ مهدی هاشمی عامل CIA آمریکاست که هنوز هم تیم آنها فعال است. مهدی هاشمی در کنار منتظری قرار گرفته و او را از شخصیت انداخت. ما در دولت‌های قبل نیز از این اتفاقات داشتیم. وقتی از تعصب دینی ورود می‌کنند یعنی نفوذ انگلیس است که می‌گوید ولایت فقیه نمی‌خواهیم.
وی خاطرنشان کرد: موسسه پژوهشی صهیونیست‌ها از مراکز مذهبی نجف و قم هم بیشتر کار می‌کنند چون باید ضربه عمیق بزنند. شما می‌بینید شخصیت‌هایی که کارهای بزرگی برای انقلاب می‌کنند یک دفعه تغییر می‌کند. زیرکد بعدی سرمایه‌گذاری روی فقر است. مثلاً ۲۰ سال تلاش می‌کند. بعضی از آقایان را می‌بینید که در دوران انقلاب بودند و امروز چه لطمه‌هایی به انقلاب زده‌اند.
مصلحی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب چندین بار فرمودند که امریکا مورد اعتماد نیست. آمریکا رو به افول است، ۱۴ میلیون مقاله در این باره از خود امریکایی‌ها در اینترنت وجود دارد، بیش از ۸۰ درصد اینها می‌گویند که عامل فروپاشی آمریکا، انقلاب اسلامی ایران است. در کتاب خاطرات هالیوود نوشته شده که چگونه شهرک سینمایی هالیوود را سخته‌اند.
وی با ذکر اینکه ۴۰ یهودی صهیونیست، شهرک هالیوود را ساختند، تصریح کرد: حتی در داخل کشور هم محوری دیده می‌شود که وابسته به شهرک هالیوود است. تمام کارهایی که در فضای مجازی و حقیقی می‌بینید، همه برای مقابله با حرکت انقلاب اسلامی است.
وزیر اسبق اطلاعات با بیان اینکه شهدا این حرکت اسلام را با خون خود آبیاری کرده‌اند، افزود:وضعیت ما در گذشته به گونه ای بود که بنی صدر گلوله هم به بچه حزب‌اللهی‌ها نمی‌داد، سیم خاردار به ما نمی‌فروختند، اجازه برگزاری جشنواره‌های علمی را نداشتیم. اما اکنون ما پیشرفت‌های بزرگ علمی داریم.
مصلحی گفت: آنچه امروز در امریکا و اروپا به اسم پیشرفت است، ۸۰ درصد تکرار علم و ۲۰ درصد هم مربوط به تکنولوژی است. آنها پیشرفتی نداشته‌اند. ما ۵۰۰ سال قبل دانشمندانی داشتیم مانند ابوعلی‌سینا که در طب و پزشکی، معتبرترین افراد بود. کتاب قانون او از زبان انگلیسی به فارسی ترجمه شده، متاسفانه دانشجوهای پزشکی ما این کتاب را نمی‌شناسند.
منبع : مهر نیوز