انقلاب اسلامی با فرهنگ عاشورایی عجین شده است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام علیرضا ادیانی ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان بابل با گرامیداشت روز جمهوری اسلامی و تبریک سال جدید اظهار داشت: پیدایش انقلاب اسلامی از جمله درخشنده‌ترین پدیده‌های بعد از بعثت پیامبر بوده و از شیرین‌ترین ثمرات انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی که با فرهنگ عاشورایی عجین شده است. […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام علیرضا ادیانی ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان بابل با گرامیداشت روز جمهوری اسلامی و تبریک سال جدید اظهار داشت: پیدایش انقلاب اسلامی از جمله درخشنده‌ترین پدیده‌های بعد از بعثت پیامبر بوده و از شیرین‌ترین ثمرات انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی که با فرهنگ عاشورایی عجین شده است.

وی با بیان اینکه روز جمهوری اسلامی، سرآغاز حیات واقعی انقلاب اسلامی و نخستین گام در راه استقرار حکومتِ متکی بر آرای واقعی مردم و روز به ثمر نشستن خون شهیدانی است که مقابل حکومت طاغوت پهلوی از جان خود گذشتند تا با مشارکت آحاد مردم، حکومت عدل اسلامی در ایران استقرار یابد عنوان کرد: در کالبدشکافی تعاریف انقلاب به مؤلفه‌هایی نظیر دگرگونی بنیادین و ساختاری، تغییر نهادها، جابجایی نخبگان، خشونت و بی نظمی و… برمی خوریم.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی پدیده‌ای یگانه و بی‌همتا در روزگار معاصر و عظیم‌ترین حادثه تاریخی چند دهه اخیر بوده است. که از بدو تکوین تا روزگار شکوفایی انقلاب اسلامی، نگاه‌های موافق و مخالف به شکلی بدیع و بی‌نظیر بدان جلب شده و از این رهگذر آثاری متفاوت از حیث روایت و تحلیل و ارزیابی پدید آمد ه است و لذا دور از واقعیت نیست اگر بگوییم انقلاب اسلامی در شمار معدود حوادث تاریخی روزگار اخیر است که در جهان به عنوان افسانه دست نیافتنی مطرح می‌شود.

حجت الاسلام ادیانی افزود: انقلاب اسلامی بدون وابستگی به شرق و غرب توانست در جهان پایدار بماند و جمهوری اسلامی ایران از جمله حکومت‌هایی است که در رأس امور آن یک فقیه وجود دارد و این حکومت وام گرفته از حکومت‌های دیگر نیست بلکه رمز ماندگاری این انقلاب از ترکیب دو کلمه جمهوری و اسلامی است.

رئیس سازمان عقیدتی وسیاسی نیروی انتظامی کشور در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: هزاران بار شاکریم که بعد از چند دوره اولین بار سه قوه انقلابی در رأس امور قرار گرفته است که در راستای ارزش‌های انقلاب اسلامی به روی کار آمده است که امید داریم با همت بلند وگامی استوار در جهت رفع مشکلات مردم گام بردارند.

ادیانی در پایان سخنانش بیان کرد: مردم رکن رکین انقلاب اسلامی هستند و از اهداف بالای این انقلاب خدمت به این مردم است واین حکومت در راستای خدمت به این مردم شکل گرفته است پس باید در راستای این خدمات گام بردارد.

منبع : مهر نیوز