انهدام باند جاعلان اسناد ثبتی در شرق تهران

به گزارش سردبیر پرس، سردار کارآگاه علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت گفت: در اولین روزهای شهریور ماه امسال، پرونده‌ای تحت عنوان جعل وکالت‌نامه تعویض پلاک خودرو، از شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه هشت تهران برای رسیدگی تخصصی به اداره ۱۳ معاونت مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ارجاع شد. این مقام انتظامی […]

به گزارش سردبیر پرس، سردار کارآگاه علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت گفت: در اولین روزهای شهریور ماه امسال، پرونده‌ای تحت عنوان جعل وکالت‌نامه تعویض پلاک خودرو، از شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه هشت تهران برای رسیدگی تخصصی به اداره ۱۳ معاونت مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ارجاع شد.
این مقام انتظامی عنوان داشت: شاکی در بیانات خود به کارآگاهان گفت که سند وکالت‌نامه تعویض پلاک خودروی سواری‌اش در سال گذشته و بدون حضور او در یک دفترخانه تنظیم شده است.
وی افزود: اقدامات لازم برای احضار مالک دفترخانه ثبت اسناد به اداره آگاهی صورت گرفت و متعاقباً این فرد که “حسین” نام داشت در برابر کارآگاهان قرار گرفته و عنوان داشت که هرگز به این موضوع ارتباطی نداشته است و جاعلی را که اشاره می‌شود، نمی‌شناسد.
رئیس پلیس آگاهی پایتخت، تصریح کرد: در بازجویی‌های تکمیلی این فرد مدعی شد که خود شاکی در دفترخانه حاضر شده و اقدام به امضای اسناد کرده است اما در نهایت لب به اعتراف گشود و به همدستی خود با جاعلان به نام‌های “سعید” و “مهران” اعتراف کرد.
سردار گودرزی اظهار داشت: جزئیات پرونده در اختیار بازپرس پرونده رسید و متهم با صدور قرار وثیقه، برای تکمیل تحقیقات از جمله شناسایی و دستگیری سایر همدستانش مجدداً تحت بازجویی قرار گرفت.
وی بیان داشت: در تحقیقات بعدی یکی از متهمان شناسایی و دستگیر شد و به جرم خود با همدستی متهم دیگر پرونده و فردی دیگر، اعتراف کرد که با شناسایی دو نفر دیگر، طی یک عملیات ضربتی آن ۲ تن نیز دستگیر و در بازجویی‌های انجام شده به جرم خود اعتراف کردند.
رئیس پلیس آگاهی پایتخت، در پایان، گفت: متهمان برای رسیدگی قضائی به دادسرا منتقل شدند تا دستور قضائی برای این پرونده صادر شود.

منبع : مهر نیوز