انهدام باند سارقان اماکن خصوصی در طالقان

سرهنگ سید مجید بذرگری در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: به دنبال وقوع پی در پی سرقت از باغات و ویلاهای خالی از سکنه مناطق مختلف شهرستان طالقان، رسیدگی به موضوع در دستور کار تیم ویژه‌ای از کارآگاهان پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت. وی افزود: برابر بررسی‌های اولیه پلیس مشخص شد که […]

سرهنگ سید مجید بذرگری در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: به دنبال وقوع پی در پی سرقت از باغات و ویلاهای خالی از سکنه مناطق مختلف شهرستان طالقان، رسیدگی به موضوع در دستور کار تیم ویژه‌ای از کارآگاهان پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.
وی افزود: برابر بررسی‌های اولیه پلیس مشخص شد که سارقان در یک گروه دو نفره در ساعات پایانی شب پس از شناسایی باغات و ویلاهای خالی از سکنه و فاقد لوازم بازدارنده با استفاده از یک دستگاه خودرو پراید لوازم با ارزش داخل این اماکن را به سرقت برده و از شهرستان خارج می‌شوند.
فرمانده انتظامی شهرستان طالقان اضافه کرد: پس از چندین هفته انجام تحقیقات میدانی و به کارگیری اقدامات پلیسی در نهایت هویت سارقان شناسایی و در دو عملیات جداگانه در شهرهای کرج و طالقان دستگیر شدند.
این مقام انتظامی با اشاره به اعتیاد شدید سارقان به مواد مخدر و انجام سرقت برای تأمین هزینه‌های اعتیاد، تصریح کرد: در تحقیقات تکمیلی، سارقان که چاره‌ای جز بیان حقیقت در پیش روی خود نمی‌دیدند لب به اعتراف گشوده و به ۳۸ فقره سرقت از اماکن خصوصی در شهر طالقان اعتراف کردند.
سرهنگ بذرگری از دستگیری یک مالخر اموال مسروقه در خصوص این پرونده در شهر کرج خبر داد و گفت: با تکمیل پرونده و شناسایی مالباختگان، متهمان برای انجام مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

منبع : خبرگزاری مهر