انهدام تعدادی باند جعل اسناد/کشف ۲۰۰ مدرک دانشگاهی جعلی

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سرهنگ ضرغام آذین، رئیس مرکز عملیات ویژه آگاهی کل کشور از انهدام و دستگیری اعضای ۲ باند جعل سند خودروهای لوکس و مدارک تحصیلی خبر داد. وی افزود: ۲۰۰ مدرک جعلی از اعضای این باند کشف شده است و این افراد با همکاری حراست دانشگاه‌های کشور شناسایی شدند. سرهنگ آذین […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سرهنگ ضرغام آذین، رئیس مرکز عملیات ویژه آگاهی کل کشور از انهدام و دستگیری اعضای ۲ باند جعل سند خودروهای لوکس و مدارک تحصیلی خبر داد.
وی افزود: ۲۰۰ مدرک جعلی از اعضای این باند کشف شده است و این افراد با همکاری حراست دانشگاه‌های کشور شناسایی شدند.
سرهنگ آذین بیان داشت: این باند برای هر مدرک ۱۰۰ الی ۱۵۰ میلیون تومان از افراد برای اخذ مدرک درخواست می‌کردند.
وی گفت: همچنین برخی از سلبریتی ها در جامعه اقدام به تبلیغ برای این باندها می‌کردند همچنین از افراد خارجی هم مشتری داشتند که مدارک ایرانی سفارش می‌دادند.
رئیس مرکز عملیات ویژه آگاهی کل کشور گفت: افرادی که تبلیغ فروش مدارک دانشگاهی را انجام می‌دهند جرمشان همکاری در جرم است و راه تبلیغ و بازاریابی و جذب مشتری این باند فضای مجازی از جمله اینستاگرام، واتساپ و تلگرام بوده است.
سرهنگ آذین با اشاره به عملکرد این مرکز از ابتدای سال تاکنون گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۰۲ میلیارد تومان ارزش ریالی پرونده‌های مکشوفه در این مرکز شامل پرونده‌های جعل، کلاهبرداری و… بوده است.

منبع : مهر نیوز