انیمیشن «دریا خواهر است» تولید می‌شود/ حمله کوسه به صیاد مروارید

به گزارش سردبیر پرس به نقل از ارتباطات و اطلاع‌رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، «دریا خواهر است» به کارگردانی نریمان گرانمایه، انیمیشنی بدون دیالوگ است و دگرگونی مردی را نشان می‌دهد که به همراه دوستش در تلاش برای صید مروارید هستند و کوسه ای به آنها حمله می‌کند. گرانمایه درباره این اثر توضیح […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از ارتباطات و اطلاع‌رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، «دریا خواهر است» به کارگردانی نریمان گرانمایه، انیمیشنی بدون دیالوگ است و دگرگونی مردی را نشان می‌دهد که به همراه دوستش در تلاش برای صید مروارید هستند و کوسه ای به آنها حمله می‌کند.

گرانمایه درباره این اثر توضیح داد: «دریا خواهر است» سفری در زمان است که تاکید دارد نباید از دیدگاه صرف خودمان به طبیعت نگاه کنیم. این تصور برخی که گاو، مرغ و خروس حیواناتی خوش دل هستند و کلاغ و روباه زشت و مکار اشتباه است و ما نمی‌توانیم به این شکل به طبیعت پیرامونی نگاه کنیم.

وی با اشاره به نام این انیمیشن ۱۰ دقیقه‌ای تصریح کرد: دریا حضور دائم در صحنه‌های این انیمیشن دارد به همین دلیل نام آن را «دریا خواهر است» گذاشتم.

گرانمایه در پایان درباره مراحل تولید این اثر گفت: حدود ۳ دقیقه از کار انیمیت شده و پایان امسال کار آماده نمایش خواهد شد. فیلمنامه این انیمیشن را من و محمدرضا روحانی نوشته‌ایم و بسیاری از امور آن را خودم به همراهی پسرم انجام داده‌ام.

منبع : مهر نیوز