اهمیت پرداختن به موضوع خانواده توسط مجموعه های مردمی

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام رضا رویت، مدیرعامل بنیاد ملی خانواده و دبیر کارگروه تخصصی ساماندهی مجموعه های خانواده محور شورای عالی انقلاب فرهنگی از اهدای جایزه طوبی به مجموعه ها و کنشگران اثرگذار حوزه خانواده خبر داد. مدیرعامل بنیاد ملی خانواده افزود: اهمیت کار مردمی بر هیچکس پوشیده نیست و در همه […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام رضا رویت، مدیرعامل بنیاد ملی خانواده و دبیر کارگروه تخصصی ساماندهی مجموعه های خانواده محور شورای عالی انقلاب فرهنگی از اهدای جایزه طوبی به مجموعه ها و کنشگران اثرگذار حوزه خانواده خبر داد.
مدیرعامل بنیاد ملی خانواده افزود: اهمیت کار مردمی بر هیچکس پوشیده نیست و در همه عرصه هایی که برای نظام و انقلاب مسئله‌ای پیش آمده مردم همیشه پای کار بودند تا با کمک نظام مسئله را حل کنند از این مسئله از دفاع مقدس تا همین اواخر بر سر قضیه کرونا مشهود است.
وی بیان کرد: یکی از موضوعات مهمی که مجموعه های مردمی و کنشگران به آن به صورت ویژه می پردازند مبحث خانواده است، خانواده در عرصه های مختلف از جمله (تشکیل، تحکیم، تعالی و فرزند آوری) برخی از مجموعه ها به مسئله خانواده به صورت تخصصی می پردازند و تمرکز خودشان را روی یک مبحث گذاشته اند و برخی دیگر در کنار سایر فعالیت های شان به موضوع خانواده نیز می پردازند.
دبیر کارگروه تخصصی ساماندهی مجموعه های خانواده محور عنوان کرد: خیریه ها، مساجد، مراکز مشاوره، موسسات و هیات از جمله مجموعه هایی هستند که در حوزه خانواده فعالیت می کنند، وقتی که مجموعه های مردمی رو بررسی می کنیم می بینیم که در حوزه های مختلف مانند مالی، شتابدهی، اندیشه ورزی و… این مجموعه ها خدمات می دهند و به این مسائل نیز می پردازند.
مدیرعامل بنیاد ملی خانواده اظهار کرد: بنیاد ملی خانواده به عنوان دبیرخانه کارگروه تخصصی ساماندهی مجموعه های مردم نهاد شورای عالی انقلاب فرهنگی با هدف الگونمایی از فعالیت های ویژه مجموعه های خانواده محور بحث جایزه طوبی را در دستور کار خود قرار داده است که این جایزه شامل مجموعه ها و کنشگرانی که اثر بخشی خاصی در حوزه خانواده داشته اند تعلق می گیرد.
وی تصریح کرد: از ویژگی های جایزه طوبی این است که توسط خود مجموعه های مردمی انتخاب می شود یعنی تعیین شاخص و انتخاب مجموعه توسط یک جمعی از مجموعه های مردمی صورت می گیرد و در نهایت در یکی از جلسات کارگروه از مجموعه یا کنشگر دعوت شده و جایزه طوبی اهدا خواهد شد.
رویت خاطرنشان کرد: زین پس این جایزه به صورت مداوم در موضوعات مختلف حوزه خانواده این جایزه اهدا می شود و امیدواریم این جایزه با کمک سایر دستگاه ها ارزنده تر شود و در شان مجموعه ها و کنشگران حوزه خانواده باشد.
همچنین اولین جایزه این رویداد در برنامه مجزایی توسط محمد اسحاق، مشاور عالی و دبیر شورای عالی انقلاب در امور فرهنگی به خانم محمدپور سرپرست گروه جهادی داده شد.
منبع : مهر نیوز