اولویت های رادیو سلامت در سال ۱۴۰۰ تشریح شد

به گزارش سردبیر پرس به نقل از روابط عمومی رادیو سلامت، صدیقه اعتمادسعید مدیر رادیو سلامت با توجه به افزایش شهرهای قرمز و نارنجی در روزهای اخیر درباره عملکرد این شبکه رادیویی توضیح داد: ویروس کرونا، این موجود ریز پر مخاطره دیگر برای همه مردم دنیا نامی شناخته شده است و کشور ما هم از […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از روابط عمومی رادیو سلامت، صدیقه اعتمادسعید مدیر رادیو سلامت با توجه به افزایش شهرهای قرمز و نارنجی در روزهای اخیر درباره عملکرد این شبکه رادیویی توضیح داد: ویروس کرونا، این موجود ریز پر مخاطره دیگر برای همه مردم دنیا نامی شناخته شده است و کشور ما هم از اواخر سال ۹۸ درگیر این ویروس مخوف شد و تا به امروز منجر به آسیب و فوت بسیاری از مردم شریف مان شده است.
وی ادامه داد: رادیو سلامت به عنوان یکی از شبکه های تخصصی معاونت صدا با شیوع این ویروس و قبل از آمدن به ایران در قالب برنامه های متفاوت، اطلاع رسانی و افزایش دانش جامعه را به عنوان اولویت اصلی در دستور کار خود قرار داد تا مردم نسبت به این ویروس که احتمال اپیدمی جهانی آن وجود داشت بدون آنکه وحشتزده شوند و رفتارهای هیجانی نشان بدهند به تغییر سبک زندگی توجه کنند و راه های پیشگیری در مواجهه با کوویید ۱۹ را بدانند.
مدیر رادیو سلامت تصریح کرد: به همین دلیل کارشناسان برنامه های رادیو سلامت که معمولاً از پزشکان و متخصصان اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی هستند با زبان نرم شروع به آگاه سازی کردند. در شرایطی که ۲ ویژگی نوپدیدگی و جهان‌گستری کرونا جامعه ما را در معرض ناشناختگی‌های جدید قرار داد و مخاطبان رسانه از اینفودمی رنج می بردند به طوری که افراد فعال و کاربران فضاهای مجازی دوشادوش ویروس به تبادل اطلاعات درباره این بیماری می‌پرداختند و جامعه قربانی ویروس کرونا با یک شبه‌ویروس دیگری نیز به عنوان اطلاعات غلط روبرو بود.
اعتمادسعید در ادامه یادآور شد: هدف ما در این شبکه فراهم کردن بستر اطلاعاتی صحیح در حوزه بیماری کرونا بود. رادیو سلامت به عنوان رسانه مرجع با شفافیت در انتشار اطلاعات پزشکی و روانشناسی با سرعت، دقت و پایداری پیام در تولید و توزیع موضوعات علمی و مقابله با شبه علم و اطلاعات غیر دقیق وارد عمل شد. مقابله با اینفودمی یک اولویت رسانه ای بود و در این راستا برنامه سازان مرتب با دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، بیمارستان ها و مدافعان سلامت در ارتباط بودند تا تازه ترین اطلاعات در حوزه این بیماری در اختیار مردم گذاشته شود.
مدیر رادیو سلامت با اشاره به برنامه های شبکه توضیح داد: تولید و پخش این برنامه ها از اواخر ۹۸ شروع شد و اولویت مان در برنامه های سال ۹۹ رادیو سلامت هم پرداختن به موضوع کرونا از زوایای متفاوت بود. ایجاد امید در جامعه و قدردانی از مدافعان سلامت محورهای اصلی برنامه سازی در رادیو سلامت بود به همین دلیل مردم به واسطه برنامه های متفاوت رادیو سلامت سوالات خودشان را از مدافعان سلامت جویا می شوند. این سیاست و روند برنامه سازی در سال ۱۴۰۰ هم ادامه خواهد داشت و موضوعات حوزه پساکنترل کرونا و توفیقات علمی در حوزه تجهیزات و دارو در کنترل کرونا خصوصا تولید واکسن ایرانی مقابله با کرونا که یکی از جدی ترین مصادیق مطالبه رهبر معظم انقلاب در خصوص تولید ملی است از اولویت های سال پیش رو است.
وی در پایان گفت: ما هم نفس مدافعان سلامت، در کنار مردم می مانیم و مسئولیت‌ مان را به عنوان رسانه تخصصی با همراهی متخصصان مختلف حوزه های مختلف پزشکی روانشناسی جامعه شناسی انجام می دهیم.