اولین راگبی‌باز ایرانی در اسپانیا لژیونر شد

رئیس انجمن راگبی از لژیونر شدن اولین بازیکن ایرانی خبر داد و گفت: علی یاقوتی اولین بازیکن لژیونر راگبی ایران است که از تیمهای داخلی به اروپا راه پیدا می‌کند و فردا برای عقد قرارداد راهی اسپانیا می‌شود. میرمهدی حسینی در گفت و گو با سردبیر پرس، اظهار کرد: علی یاقوتی یکی از بهترین بازیکنان […]

رئیس انجمن راگبی از لژیونر شدن اولین بازیکن ایرانی خبر داد و گفت: علی یاقوتی اولین بازیکن لژیونر راگبی ایران است که از تیمهای داخلی به اروپا راه پیدا می‌کند و فردا برای عقد قرارداد راهی اسپانیا می‌شود.
میرمهدی حسینی در گفت و گو با سردبیر پرس، اظهار کرد: علی یاقوتی یکی از بهترین بازیکنان راگبی ما است که به عنوان لژیونر فردا شب راهی اسپانیا می شود. اسپانیا، انگلیس، فرانسه و ایتالیا جزو تیم های مطرح در راگبی هستند که مرتب در ورلدکاپ های مختلف حضور دارند.حسینی درباره زمان قرارداد این بازیکن لژیونر، افزود: علی یاقوتی به مدت یکسال در یکی از تیم های مطرح و مدعی قهرمانی اسپانیا بازی خواهد کرد که قرارداد وی در صورت رضایت دوباره تمدید می شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر تمام کارهای این بازیکن برای حضور در این تیم باشگاهی انجام شده و حتی تست های پزشکی از او به عمل آوردیم و کارت بازی در تیم اسپانیا نیز صادر شده است.

رئیس انجمن راگبی همچنین با اشاره به لژیونر شدن سه بازیکن دیگر راگبی، خاطرنشان کرد: فیلم بازی این ۳ بازیکن به تیم های فرانسه و اسپانیا ارسال شده و در حال رایزنی برای عقد قرارداد آنها هستیم که به زودی این ۳ بازیکن نیز لژیونر خواهند شد.وی درباره زمان برگزاری مسابقات راگبی غرب آسیا که قرار بود به میزبانی ایران برگزار شود، تصریح کرد: چون شرایط میزبانی برای ایران فراهم نبود، این رقابتها ۲۱ بهمن در امارات برگزار می شود که تیم ما  به مصاف قطر خواهد رفت. اردوی تیم ملی با حضور ۳۰ ورزشکار از روز جمعه ۳۰ دی در مشهد برگزار می‌شود و سپس آخرین اردو که وصل به اعزام است در اهواز خواهد بود و ۱۹ بهمن برای شرکت در رقابت های غرب آسیا راهی امارات می شویم.وی در پایان اظهار کرد: با وجود این که راگبی ایران در اروپا لژیونر دارد و تیم ایران اخیرا در مسابقات آسیا ترافی به عنوان چهارم رسید اما زمین اختصاصی برای تمرین نداریم و مسوولین توجه زیادی به این رشته نمی‌کنند.انتهای پیام