اولین صعود زمستانی به ماناسلو پس از ۲۵ سال

کوهنورد اسپانیایی موفق شد پس از ۲۵ سال کوه ماناسلو را در زمستان فتح کند. به گزارش سردبیر پرس، آلکس تکسیکون و کوهنوردان نپالی اولین صعود زمستانی ماناسلو را پس از ۲۵ سال انجام‌ دادند.کوهنورد اسپانیایی آلکس تکسیکون به همراه شش کوهنورد نپالی صبح روز جمعه به قله ماناسلو رسیدند.این تنها سومین صعود موفق زمستانی […]

کوهنورد اسپانیایی موفق شد پس از ۲۵ سال کوه ماناسلو را در زمستان فتح کند.

به گزارش سردبیر پرس، آلکس تکسیکون و کوهنوردان نپالی اولین صعود زمستانی ماناسلو را پس از ۲۵ سال انجام‌ دادند.کوهنورد اسپانیایی آلکس تکسیکون به همراه شش کوهنورد نپالی صبح روز جمعه به قله ماناسلو رسیدند.این تنها سومین صعود موفق زمستانی به این کوه  است.
دو کوهنورد لهستانی برای اولین بار در ۱۲ ژانویه ۱۹۸۴ به این کوه صعود کردند. آخرین تیمی که در زمستان به ماناسلو صعود کرد در سال ۱۹۹۸ بود. از آن زمان تاکنون تلاش‌هایی صورت گرفت اما به دلیل وزش باد شدید، هوای بد و برف سنگین، هیچ‌کوهنوردی نتوانسته بود در زمستان به قله ماناسلو صعود کند.
به گزارش سردبیر پرس، ماناسلو بخشی از هیمالیا در نپال است. ماناسلو دارای خط الراسهای طولانی، یخچالها و چشم‌اندازهایی با شیب زیاد بوده که بلندترین قله آن دارای ارتفاع ۸۱۶۳ متر است. اولین صعود کوه در سال ۱۹۵۶ توسط گروهی از کوهنوردان کشور ژاپن و از مسیر شمال شرقی صورت گرفت. 
انتهای پیام