اولین کشوری که با نامگذاری یک ورزشگاه به نام “پله” موافقت کرد

کیپ ورد اولین کشوری است که درخواست اینفانتینو برای تغییر نام یک ورزشگاه به “پله” را پذیرفت. به گزارش ایسنا و به نقل از استار، “پله” که به عنوان یکی از بهترین بازیکنان تمام دوران شناخته می شود، در اواخر سال ۲۰۲۱ در بیمارستان آلبرت اینشتین در سائوپائولو درگذشت. این برزیلی افسانه ای که در […]

کیپ ورد اولین کشوری است که درخواست اینفانتینو برای تغییر نام یک ورزشگاه به “پله” را پذیرفت.
به گزارش ایسنا و به نقل از استار، “پله” که به عنوان یکی از بهترین بازیکنان تمام دوران شناخته می شود، در اواخر سال ۲۰۲۱ در بیمارستان آلبرت اینشتین در سائوپائولو درگذشت. این برزیلی افسانه ای که در زمان مرگ ۸۲ ساله بود، با سرطان دست و پنجه نرم می کرد و پیش از این نیز از مشکلات کلیوی و پروستات رنج می‌برد.
پس از مرگ “پله” در دسامبر، اینفانتینو در مراسم یادبود او در برزیل به برنده سه دوره جام جهانی ادای احترام کرد و پیشنهاد کرد که هر کشور ورزشگاهی را به نام “پله” نامگذاری کند. کشور آفریقایی کیپ ورد به عنوان اولین کشور با خواسته اینفانتینو موافقت کرد.
اولیسس کوریا ای سیلوا نخست وزیر کیپ ورد تایید کرد که استادیوم ناسیونال به پله تغییر نام خواهد داد. سیلوا گفت: به عنوان ادای احترام و قدردانی از این شخصیت، من قصد دارم ورزشگاه ملی خود را به نام “پله” نامگذاری کنم.
ملی پوش سابق برزیل در ۶۳۶ بازی برای سانتوس ۶۱۸ گل به ثمر رساند و پله نماینده کشورش در چهار تورنمنت جام جهانی بود. “پله” تنها بازیکنی در تاریخ است که سه جام جهانی را بالای سر برده است.
 
موقعیت جغرافیایی کیپ ورد