اکوسیستم استارتاپی کشور به بلوغ نرسیده است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، یوسف زندی ظهر یک شنبه در جمع اصحاب رسانه در تبریز گفت: فرصت سوزی بزرگترین مشکل در حوزه فناوری است و متأسفانه به مباحث ضروری در این حوزه پرداخت نشده است. وی با بیان اینکه نگاه استارتاپی در دنیا درحال ترویج است، افزود: استارتاپ ها امید آینده کشور هستند و […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، یوسف زندی ظهر یک شنبه در جمع اصحاب رسانه در تبریز گفت: فرصت سوزی بزرگترین مشکل در حوزه فناوری است و متأسفانه به مباحث ضروری در این حوزه پرداخت نشده است.
وی با بیان اینکه نگاه استارتاپی در دنیا درحال ترویج است، افزود: استارتاپ ها امید آینده کشور هستند و نیازمند عزم ملی برای بها و توجه عملی و جدی به شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ ها هستیم.
رئیس بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در راستای افزایش تولید دانش بنیان توجه به خلاقیت شرکت‌ها ضروری است، ادامه داد: استارتاپ ها راه میان بر توسعه اقتصادی و همه جانبه کشور هستند.
زندی با بیان اینکه ما در بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی تلاش می‌کنیم روحیه اعتماد و خودباوری در پرتو علم را از کودکی نهادینه کنیم، ابراز داشت: بنیاد نخبگان، اجرای برنامه «شهاب» که شناسایی و هدایت استعدادهای برتر است را در حال اجرا دارد و هدف اصلی آن، شناسایی و تدوین اطلس استعدادی دانش‌آموزان برتر کشور و هدایت آنان در مسیر شکوفاسازی استعدادهای آنان است.
وی ادامه داد: زیست بوم شرکت‌های خلاق و نوآور باید گسترده شود، لازمه آن این است که شرکت‌های سرمایه گذاری به این سمت سوق یابند.
وی گفت: بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی قدم در مسیر تحول و توسعه گذاشته است و در این زمینه از تمام توان و امکانات موجود و قانونی خود برای حمایت از نخبگان و افراد صاحب فکر و اندیشه استفاده می‌کند.
زندی بر ضرورت ترویج فرهنگ دانش بنیان و ریل گذاری برای فعالیت‌های استارتاپی نیز تاکید داشت و گفت: بخش‌های اقتصادی در کنار جوانان مستعد باید قرار گیرند، چرخه اکوسیستم استارتاپی کشور هنوز به بلوغ نرسیده است.
وی با تاکید بر ضرورت ارتباط علم با صنعت گفت: دانشگاه‌ها باید با صنعت ارتباط مستقیمی داشته باشند. تبدیل علم به ثروت دغدغه بزرگی در کشور است.
رئیس بنیاد نخبگان آذربایجان‌شرقی از شناسایی ۲ هزار و ۵۰۰ نخبه در استان خبر داد و گفت: آمایش نخبگان استان انجام شده و تلاش می‌کنیم در ۳۰ کارگروه بنیاد نخبگان آذربایجان‌شرقی از ظرفیت این نخبگان استفاده شود.
وی سپس با اشاره به مشکلات موجود در کشور نیز گفت: بازارهای غیر مولد، بازارهای مولد را تحت فشار گذاشته که نتیجه ناکارآمدی کلان مدیریتی و اقتصاد بیمار است. در این خصوص استفاده از ظرفیت‌های استانی اولویت اول بنیاد نخبگان است.

منبع : مهر نیوز