ایجاد ۲۸۵ شغل جدید برای مددجویان چادگانی در سال ۹۹

لهراسب شملی مشهدی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار داشت: حدود پنج هزار و ۷۳۰ نفر در قالب دو هزار و ۴۶۳ خانوار مددجو و ۵۳۴ خانوار به صورت موقت تحت حمایت کمیته امداد چادگان هستند. وی گفت: سال ۹۹ با پرداخت بالغ بر هشت میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه از طریق بانک‌های عامل و […]

لهراسب شملی مشهدی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار داشت: حدود پنج هزار و ۷۳۰ نفر در قالب دو هزار و ۴۶۳ خانوار مددجو و ۵۳۴ خانوار به صورت موقت تحت حمایت کمیته امداد چادگان هستند.
وی گفت: سال ۹۹ با پرداخت بالغ بر هشت میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه از طریق بانک‌های عامل و صندوق امداد ولایت به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد چادگان ۲۸۵ فرصت شغلی جدید ایجاد شده است.
آغاز ساخت ۸۰ واحد مسکونی برای مددجویان از سال ۹۹
رئیس کمیته امداد شهرستان چادگان گفت: ساخت بیش از ۸۰ واحد مسکونی در سطح شهرستان چادگان برای مددجویان و ایتام تحت حمایت این نهاد در سال گذشته آغاز شده است که تا کنون تعدادی از این واحدها به بهره‌برداری رسیده است.
وی افزود: برای هر واحد مسکونی ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه از طریق بنیاد مسکن و ۳۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض از طریق کمیته امداد در نظر گرفته شده است، در این زمینه از کمک خیران، گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی نیز استفاده شده است.
۲۳ مورد هزینه اجاره مسکن پرداخت می‌شود
شملی مشهدی ادامه داد: تعداد ۱۷۴ مورد تسهیلات بهسازی مسکن و کمک به ساخت سرویس بهداشتی و حمام به مددجویان تحت حمایت در چادگان پرداخت شده است، همچنین ۲۳ مورد بابت اجاره مسکن مددجویان نیز شده است.
وی با بیان اینکه ۴۲۰ یتیم و تعدادی مددجو در قالب طرح محسنین از سوی یک هزار و ۸۰۰ نفر حمایت ماهانه مالی می‌شوند، گفت: چهار مرکز نیکوکاری در شهرهای «چادگان» و «رزوه» و روستاهای «مشهد کاوه» و «انالوجه» فعالیت دارند.
رئیس کمیته امداد چادگان از تشکیل شورای زکات در دو شهر و روستاها شهرستان چادگان با دبیری کمیته امداد خبر داد و گفت: اهدای جهیزیه به ۸۵ نوعروس از محل کمک‌های مردمی، اهدای هدیه ازدواج به ۷۱ نفر از فرزندان پسر خانواده‌های تحت حمایت، پرداخت ۳۵۰ مورد وام کارگشایی با مبلغی بالغ بر دو میلیارد تومان از طریق صندوق امداد ولایت و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و توزیع سبدهای غذایی به مناسبت‌های مختلف بخشی از فعالیت‌های انجام شده است.
اهدای ۹۵ تبلت به دانش آموزان
وی با بیان اینکه ۴۵۸ دانش‌آموز و دانشجو در شهرستان تحت حمایت کمیته امداد چادگان هستند، افزود: در سال ۹۹ با کمک خیران و حمایت کمیته امداد استان ۹۵ عدد تبلت تهیه وبه دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد چادگان اهدا شد.

منبع : خبرگزاری مهر