ایران در میان ۶ کشور مطرح دنیا در حوزه واکسن سازی

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سعید نمکی وزیر بهداشت امروز در نمایشگاه سیمولاتورهای پزشکی ساخته شده توسط شرکت‌های دانش بنیان که در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد در جمع خبرنگاران اعلام کرد: مدت‌ها بود که چگونگی آموزش پزشکی به صورت مجازی از رویاهای ما به شمار می‌رفت به خصوص که این موضوع در ایام […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سعید نمکی وزیر بهداشت امروز در نمایشگاه سیمولاتورهای پزشکی ساخته شده توسط شرکت‌های دانش بنیان که در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد در جمع خبرنگاران اعلام کرد: مدت‌ها بود که چگونگی آموزش پزشکی به صورت مجازی از رویاهای ما به شمار می‌رفت به خصوص که این موضوع در ایام کرونا بیشتر مطرح شد.

وی افزود: با همت معاونت علمی و فناوری و فکر ناب معاون علمی از یک سو و از سوی دیگر فعالیت شرکت‌های دانش بنیان و همدلی همکاران ما در وزارت بهداشت، آموزش پزشکی با سیمولاتورهای پزشکی به نقطه‌ای رسیده که می‌توان از آن استفاده کرد.

نمکی با اشاره به نمایشگاه سیمولاتورهای پزشکی در محل نمایشگاه بین‌المللی گفت: امروز شاهد بکارگیری ابزارهایی بودیم که در آموزش مجازی برای دانش آموزان، دانشجویان، رزیدنت‌ها، اساتید و جراحان و … قابل استفاده است.

وی تاکید کرد: ما نگران بودیم در آموزش پزشکی دچار کمبود و نقصان شویم اما ضروری بود برای احترام به مردم و کاهش اذیت بیماران و آسیب به آنها آموزش‌های پزشکی را به واسطه دستگاه‌های ایرانی انجام دهیم.

نمکی با اشاره به روبات جراحی یکی از شرکت‌های دانش بنیان گفت: این روبات یکی از دستگاه‌های خوب و مورد توجه در این نمایشگاه بوده است.وی ادامه داد: در آینده نزدیک تابوی سیاسی که در دنیا برای ایران ایجاد شده شکسته خواهد شد.

نمکی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران راه صدساله‌ای را خصوصاً در حوزه واکسن پیموده است به طوری که تاکنون ۶ پلتفرم واکسن کرونا توسط محققان در حال مطالعه یا تولید است.

وزیر بهداشت افزود: همچنین جمهوری اسلامی ایران در کنار همه عظمت‌ها می‌تواند به عنوان یکی از بزرگترین مراکز تکنولوژی دانش علوم پزشکی و رشته‌های وابسته در کل جهان نقش آفرینی کند.

به گفته وی اکنون ما جزو ۶ کشور مطرح دنیا هستیم که توانسته‌ایم در حوزه واکسن کووید از صفر تا صد ورود پیدا کنیم و امیدواریم در آینده بازار خوبی برای صادرات داشته باشیم.