ایران همواره در کنار دولت‌ها و ملت‌های مقاوم بوده است

به گزارش سردبیر پرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس‌جمهور صبح روز دوشنبه به وقت محلی در دیدار با وزیر اقتصاد و دارایی، وزیر معادن، دستیار ارشد رئیس‌جمهور نیکاراگوئه در امور امور تجاری، ترویج سرمایه‌گذاری و همکاری‌های بین‌المللی و مدیران حوزه نفت انرژی این کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس‌جمهور صبح روز دوشنبه به وقت محلی در دیدار با وزیر اقتصاد و دارایی، وزیر معادن، دستیار ارشد رئیس‌جمهور نیکاراگوئه در امور امور تجاری، ترویج سرمایه‌گذاری و همکاری‌های بین‌المللی و مدیران حوزه نفت انرژی این کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار دولت‌ها و ملت‌های مقاوم آمریکای لاتین به ویژه نیکاراگوئه بوده و نسبت به آن مصمم است.
وی با تأکید بر ضرورت تقویت همکاری‌های ایران و نیکاراگوئه به ویژه در حوزه نفت و انرژی، خواستار تلاش مسئولان دو کشور در راستای افزایش سطح مبادلات تجاری فی مابین به نفع توسعه، رفاه و پیشرفت دو ملت شد.
معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با اشاره به اقدام ایران در ارسال بنزین به ونزوئلا علی‌رغم مخالفت‌ها و کارشکنی‌های آمریکا، اظهار کرد: این اقدام این پیام را برای دولت‌ها و ملت‌های جهان داشت که دیگر دوران فشار و زورگویی علیه دیگر کشورها به اتمام رسیده است.
رضایی، دخالت آمریکا در امور داخلی کشورها را توهین به ملت‌ها دانست و تأکید کرد: در این شرایط باید دولت‌ها و ملت‌های آزادی‌خواه و مقاوم در کنار هم باشند و با گسترش روابط همه‌جانبه به توسعه رفاه و پیشرفت یکدیگر کمک کنند.
وی افزود: دولت‌ها و ملت‌های مقاوم با تقویت و توسعه مناسبات و همکاری‌ها می‌توانند به دنیا ثابت کنند که انقلابی‌گری با پیشرفت اقتصادی هم، سازگاری دارد.
معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بسیار گسترده ایران و نیکاراگوئه، خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده توسعه همه‌جانبه مناسبات و همکاری‌های دو کشور و تبادل تجربیات در زمینه‌های گوناگون فنی، نفت و انرژی، پتروشیمی، ساخت پالایشگاه، ساخت و توسعه بنادر و سرمایه‌گذاری‌های مشترک با نیکاراگوئه است.
رضایی همچنین تلاش برای تأسیس بانک مشترک ایران و نیکاراگوئه ‌و تبادل تجربیات میان دو کشور در زمینه تحقیقات و مطالعات اقتصادی، تجاری و دانشگاهی را حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: امیدواریم این سفر مبدأ تحولی جدید در مناسبات و همکاری‌های دو کشور باشد.
وزیر اقتصاد و دارایی نیکاراگوئه نیز در این دیدار با اشاره به قرابت و نزدیکی دو دولت و دو ملت در مبارزه با زیاده‌خواهی قدرت‌های زورگو، گفت: باید در راستای توسعه همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های گوناگون تلاش کنیم.
وی همچنین با تشریح فرصت‌های سرمایه‌گذاری و ظرفیت‌های نیکاراگوئه در بخش نفت و انرژی، حفاری‌های نفتی و توسعه بنادر، خواستار استفاده از تجربیات ایران و حضور سرمایه‌گذاران ایرانی در این حوزه شد.
وزیر معادن نیکاراگوئه هم در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های عظیم معدنی در نیکاراگوئه به ویژه در زمینه معادن طلا، تسهیل در همکاری‌های مشترک دو کشور و حضور سرمایه گذاران ایرانی در این بخش را حائز اهمیت دانست.
دستیار ارشد رئیس‌جمهور نیکاراگوئه در امور تجاری، ترویج سرمایه‌گذاری و همکاری‌های بین‌المللی نیز با تجلیل از حضور معاون رئیس‌جمهور کشورمان در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور نیکاراگوئه در شرایط حساس کنونی، گفت: باید با ابتکار عمل و تلاش مضاعف، موانع و چالش‌های پیش‌رو در توسعه همکاری‌ها و مناسبات دو کشور را برطرف کنیم.

منبع : مهر نیوز