ایستادگی و مقاومت حضرت زینب(س) نام دین مبین اسلام را ماندگار کرد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام برومند رازیانی صبح یکشنبه در مراسم گرامیداشت میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار که با عنوان «عطر ایثار» در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: حضرت زینب (س) اسوه صبر و بردباری است و باید همه بانوان ایشان را الگوی خود قرار دهند. وی با اشاره به اینکه دو […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام برومند رازیانی صبح یکشنبه در مراسم گرامیداشت میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار که با عنوان «عطر ایثار» در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: حضرت زینب (س) اسوه صبر و بردباری است و باید همه بانوان ایشان را الگوی خود قرار دهند.
وی با اشاره به اینکه دو وجه برای نامگذاری روز پرستار وجود دارد، افزود: استقامت و بردباری حضرت زینب (س) و مراقبت و پرستاری ایشان از کودکان کربلا و امام سجاد (ع) وجه اول آن است.
حجت‌الاسلام رازیانی اضافه کرد: علاوه بر پرستاری از جسم‌ها پرستاری و دفاع از آئین و شریعت محمدی دیگر وجه نامگذاری روز پرستار و میلاد حضرت زینب است که اگر ایستادگی و مقاومت و صبر حضرت زینب نبود شاید نامی از دین و آئین پیامبر باقی نمی‌ماند.
وی بیان کرد: اگر دلاوری‌های حضرت زینب (س) نبود وقایع تاریخ را کسی به یاد نمی‌آورد و شجاعت این بانوی گرامی موجب می‌شود که یزید هم احساس پشیمانی کند و حداقل در ظاهر نادم باشد و اسرا را به مدینه بفرستد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان با اشاره به جایگاه شهدا اضافه کرد: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مزین به نام شهداست و شهدای ما تکلیف خود را از دفاع از این سرزمین انجام داده‌اند و اکنون رسالت ماست که زینب‌وار از اسلام ناب محمدی (ص) دفاع کنیم.
حجت‌الاسلام رازیانی به جنایات رژیم صهیونیست در غزه اشاره کرد و یادآور شد: امروز جنایات رژیم سفاک در غزه دل هر انسانی را به درد می‌آورد و قصه غزه فقط غزه اسلام و یهود نیست بلکه امروز به قصه انسانیت تبدیل شده است.
وی اضافه کرد: امروز نمی‌توان گفت کسی انسان باشد و کودکان خردسال و نسل‌کشی غزه را ببیند دلش به درد نیاید.
وی با بیان اینکه در دنیا مولفه‌هایی در عرف بین‌الملل و قوانین محترم شمرده می‌شود که یکی از آنها این است که جنگ باید با طرف نظامی باشد نه اینکه شهروندان عادی را هدف قرار دهد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان خاطرنشان کرد: در جنگ پزشک و بیمارستان دارای امنیت و مصونیتی است و زنان و کودکان باید دارای امنیت باشند اما چیزی از قوانین محدودیت‌ها باقی نمانده و رژیم صهیونیست همه قوانین را زیرپا گذاشته‌اند و امروز با هدف قرار دادن بیمارستان‌ها، مدارس و اردوگاه‌ها مشخص شد که اینها چه رژیمی هستند.
وی با بیان اینکه برای ما قانع کردن بچه‌ها دهه هشتادی، نودی‌ها و دهه هفتادی‌ها و تشریح جنایاتی که جزو لاینفک این رژیم به شمار می‌رفت سخت بود، افزود: دشمن با در پیش گرفتن جنگ ترکیبی و جنگ روایت‌ها در فضای رسانه‌ای برای همه بگونه‌ای جلوه داده بودند که ما دشمنی با کسی نداریم و شما می‌خواهید ما را نابود کنید بنابراین متقاعد کردن جوان و نوجوان در خصوص این جنایات رژیم صهیونیست کار ساده‌ای نبود.
حجت‌الاسلام رازیانی گفت: اگر سالیان سال هزینه می‌کردیم آنگونه که به همت دلیرمردان حماس در طوفان الاقصی عیان شد نمی‌توانستیم اتفاقی را رقم بزنیم.
وی اضافه کرد: دنیا امروز رسوایی و بی‌آبرویی و بی‌اعتباری اسرائیل را می‌بیند و باید کسانی که در برابر این رژیم ایستادند را قدر بدانیم و یاد پزشک و پرستاری که مقاوم و صبورانه امروز برای کمک به بیماران و زخمی‌ها در فلسطین تلاش می‌کنند را گرامی بداریم.

منبع : مهر نیوز