ایستگاه باری راه آهن نقده امسال تکمیل می‌شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمدصادق معتمدیان ظهر دوشنبه در بیست و یکمین سفر شهرستانی در جمع مردم شهر محمدیار از توابع شهرستان نقده اظهار کرد: بهره برداری از این ایستگاه باری راه آهن، نقش بسزایی در توسعه و کاهش قیمت تمام شده محصولات تولیدی ایفا خواهد کرد. وی ادامه داد: هزینه‌های بالای حمل و […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمدصادق معتمدیان ظهر دوشنبه در بیست و یکمین سفر شهرستانی در جمع مردم شهر محمدیار از توابع شهرستان نقده اظهار کرد: بهره برداری از این ایستگاه باری راه آهن، نقش بسزایی در توسعه و کاهش قیمت تمام شده محصولات تولیدی ایفا خواهد کرد.
وی ادامه داد: هزینه‌های بالای حمل و نقل جاده‌ای سبب تحمیل فشار به بخش تولید، افزایش قیمت تمام شده محصولات و کاهش قدرت رقابتی می‌شود و بهره مندی از خط ترانزیتی ریلی کمک شایانی به توسعه اقتصادی می‌کند.
معتمدیان با تاکید بر اینکه مصوبات سفرهای شهرستانی باید از طریق رسانه‌ها در اختیار مردم قرار گیرد، گفت: مردم باید در جریان مصوبات زیربنایی، اقتصادی، عمرانی و تلاش‌های دولت برای محرومیت زدایی قرار گیرند.
آذربایجان غربی وضعیت مطلوبی در شاخص‌های اقتصادی ندارد
استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به کاهش نرخ بیکاری در استان طی ۱۴ ماه گذشته، گفت: آذربایجان‌غربی وضعیت مطلوبی در شاخص‌های اقتصادی ندارد اما پیشرفت‌های حاصل شده در ۱۴ ماه گذشته نشانگر همدلی و همانگی رخ‌داده در استان برای حرکت به سمت توسعه است.
معتمدیان با بیان اینکه معادن استان پیشران رشد اقتصادی استان هستند، افزود: برای بخش معدن سهم ۹‌درصدی در رشد اقتصادی آذربایجان‌غربی پیش بینی شده است.
وی با اشاره به اشتغال کمتر از یک درصد مردم آذربایجان‌غربی در بخش معدن، یادآور شد: معدن از بخش‌های مغفول در استان بود که در اولین گام برای رفع این مشکل، سرمایه گذاری نهادهای حاکمیتی و دولتی برای اکتشاف معادن در دستور کار قرار گرفته است.
معتمدیان با اشاره به پیش بینی ۹ درصد ارزش افزوده در بخش معادن استان در سال جاری، عنوان کرد: این موضوع موتور محرکه‌ای برای توسعه این بخش به شمار می‌رود که البته برای تحقق آن، باید همه بخش‌های مربوطه اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.
خط انتقال آب به دریاچه ارومیه دهه فجر افتتاح می‌شود
وی همچنین به شتاب در اتمام طرح‌های احیای دریاچه ارومیه اشاره کرد و ادامه داد: تمامی تلاش بر این است که تونل خط انتقال آب به دریاچه ارومیه در دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.
استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه احداث تصفیه خانه فاضلاب شهرستان‌های حوضه آبریز دریاچه ارومیه در دستور کار قرار دارد، گفت: دولت به دنبال افزایش درآمد کشاورزان بوده اصلاح الگوی کشت و افزایش ارزش افزوده محصولات تولید شده کشاورزی ضروری است.
وی با اشاره به اینکه ۳۴ درصد اقتصاد آذربایجان‌غربی کشاورزی است، اظهار کرد: این درحالیست که کمتر از ۱۶ درصد مردم در بخش کشاورزی اشتغال دارند؛ با اصلاح الگوی کشت، کشت گلخانه‌ای و مکانیزه کردن آبیاری اراضی کشاورزی باید نسبت به افزایش اشتغال زایی در بحث کشاورزی اقدام کرد.
معتمدیان همچنین توسعه مسیر جاده‌ای منتهی به تمرچین را در رشد اقتصادی استان مؤثر دانست و یادآور شد: مردم محمدیار و نقده نیز از این توسعه بی نصیب نخواهند بود.
استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه توسعه روستاها در دستورکار قرار دارد، افزود: در ارائه خدمات به مناطق روستایی از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.
استاندار آذربایجان غربی روز دوشنبه در قالب بیست و یکمین سفر شهرستانی خود میهمان مردم شهرستان نقده است.
محمدصادق معتمدیان در جریان این سفر ضمن دیدار با خانواده معظم شهدا، با مردم بخش‌ها، شهرها و تعدادی از روستاهای شهرستان دیدار و از نزدیک مسائل و مشکلات آنان را بررسی می‌کند، در این سفر اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه استان نیز حضور دارند.
معاونین استاندار آذربایجان غربی و مدیران استانی و ستادی استانداری نیز در این سفر برنامه‌هایی چون بازدید از زیرساخت‌های عمرانی، بازدید و بررسی وضعیت پروژه‌ها و واحدهای مشکل دار، نشست با دهیاران، دیدار چهره به چهره با مردم و برگزاری جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان را در دستور کار سفر خود به این شهرستان قرار خواهند داد.
استاندار آذربایجان‌غربی در این سفر در دیدار با نمایندگان اقشار محتلف شهرستان نقده، راهکارهای حل مشکلات و همچنین زمینه‌های توسعه این شهرستان را بررسی می‌کند.

منبع : مهر نیوز