ایلام، استان معین سمنان برای پیاده‌روی اربعین انتخاب شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حسن اسلامی راد پیش از ظهر دوشنبه در جلسه ستاد اربعین استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه ایلام به‌عنوان استان معین سمنان برای پیاده‌روی اربعین انتخاب‌شده است، اظهار داشت: برپایی موکب‌های دائمی در شهر مرزی مهران در دستور کار قرار دارد. وی با اشاره به اینکه صدور مجوز […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حسن اسلامی راد پیش از ظهر دوشنبه در جلسه ستاد اربعین استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه ایلام به‌عنوان استان معین سمنان برای پیاده‌روی اربعین انتخاب‌شده است، اظهار داشت: برپایی موکب‌های دائمی در شهر مرزی مهران در دستور کار قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه صدور مجوز برای موکب جدید انجام نخواهد شد، اضافه کرد: نیاز است تا موکب‌های شهرستانی نیز با هماهنگی فرمانداران به‌منظور ارائه خدمات و تسهیلات بهتر، مورد ساماندهی قرار گیرد.
بهبود و تسهیل در سفر زائران اربعین
دبیر ستاد اربعین حسینی استان سمنان با اشاره به اینکه اعزام شبه کاروانی و گروهی زائرین اربعین حسینی در سال جاری در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: این دستورالعمل از ستاد مرکزی به ستادهای استانی ابلاغ‌شده است تا طی برگزاری جلسات استانی با دریافت نقطه نظرات و پیشنهادها، اصلاحات احتمالی این دستورالعمل به‌منظور تکمیل و تقویت آن انجام شود.
اسلامی راد بابیان اینکه در سال‌های گذشته کاروان‌های اربعین حسینی به‌صورت گروهی و انفرادی به این سفر معنوی اعزام می‌شدند، افزود: ایجاد برخی بی‌نظمی‌ها در کُریدورهای مرزی، عدم پیش‌بینی وسایل نقلیه برای اعزام، ازدحام در مرزهای خروجی ازجمله مشکلات اعزام زائران در سال‌های گذشته بود.
وی بهبود و تسهیل در سفر زائران اربعین را در اولویت دانست و گفت: در این دستورالعمل آماده است که کاروان‌های زیارتی اربعین حسینی با تعداد ۲۰ لغایت ۴۰ نفر زائر با یک سرپرست که مسئولیت این کاروان را بر عهده دارد به این سفر معنوی اعزام شوند.
افزایش میزان کیفیت خدمات به زائران اربعین در قالب اعزام شبه کاروانی
مدیرکل دفتر انتظامی و امنیتی استانداری سمنان با تأکید بر اینکه مسائل و مشکلات در خصوص اعزام کاروانی همواره کمتر است، خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های لازم، میزان کیفیت خدمات ارائه‌شده نیز افزایش می‌یابد که با تحقق این دستورالعمل، نتیجه مثبت و بهتری را نیز در این حوزه شاهد هستیم.
اسلامی راد با اشاره به لزوم برگزاری مستمر جلسات ستاد اربعین حسینی در شهرستان‌ها بیان کرد: شرح وظایف و برنامه‌های موردنیاز به جهت اجرای هرچه بهتر این دستورالعمل، برای کمیته‌های زیرمجموعه ستاد اربعین حسینی تعیین‌شده است.