ایلام در حوزه مددکاری از استان های برتر و برگزیده کشور است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علی اکبری عصر چهارشنبه در نشست هم اندیشی و تبیین راهبردهای مددکاری سال ۱۴۰۰ که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، ضمن تشریح برخی برنامه‌های جدید حوزه مددکاری بیان کرد: برون سپاری برخی خدمات حمایتی و مددکاری از جمله برنامه‌های ما در حوزه حمایت بوده که این روند از امسال […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علی اکبری عصر چهارشنبه در نشست هم اندیشی و تبیین راهبردهای مددکاری سال ۱۴۰۰ که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، ضمن تشریح برخی برنامه‌های جدید حوزه مددکاری بیان کرد: برون سپاری برخی خدمات حمایتی و مددکاری از جمله برنامه‌های ما در حوزه حمایت بوده که این روند از امسال آغاز می‌شود.
وی افزود: در فرایند برون سپاری استفاده از گروه‌های مردمی خصوصاً مراکز نیکوکاری مدنظر ما خواهد بود که البته این واگذاری خدمت در سطح مشخص شده‌ای خواهد بود.
علی اکبری با عنوان اینکه ارتقای کیفیت سطح خدمت رسانی به نیازمندان از طریق مراکز نیکوکاری مد نظر کمیته امداد است، تصریح کرد: در این زمینه افزایش تعداد این مراکز ضمن افزایش کیفیت آنها نیز مورد نظر ما در این نهاد است.
وی امداد هوشمند را از دیگر برنامه‌های حوزه مددکاری برشمرد و گفت: امداد هوشمند هم با هدف ارائه خدمات بهینه‌تر به مددجویان و نیازمندان متناسب با شرایط امروزی در دستور کار امداد خواهد بود.
مدیرکل پذیرش و خدمات مددکاری کمیته امداد با بیان اینکه حرفه مددکاری در بیشتر دستگاه‌ها به عنوان شغل سخت و زیان آور معرفی شده است، گفت: در امداد تاکنون چنین اقدامی صورت نگرفته و ما این مهم را حتماً پی گیری خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: نظام مددکاری در کمیته امداد بخاطر سابقه طولانی، حجم زیاد خدمات و علمی بودن آن از بهترین نظام‌های مددکاری در کشورمان است.