بارش‌ها در البرز تا جمعه ادامه دارد/ احتمال کولاک برف در ارتفاعات

آرش بهاروند احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس به پیش‌بینی شرایط جوی استان البرز پرداخت و اظهار کرد: تحلیل آخرین الگوهای پیش‌یابی حاکی از فعالیت سامانه بارشی تا جمعه در منطقه البرز مرکزی است. وی بیان کرد: به موجب آن وزش باد، بارش پراکنده برف و باران، و در ارتفاعات بارش برف و احتمال […]

آرش بهاروند احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس به پیش‌بینی شرایط جوی استان البرز پرداخت و اظهار کرد: تحلیل آخرین الگوهای پیش‌یابی حاکی از فعالیت سامانه بارشی تا جمعه در منطقه البرز مرکزی است.
وی بیان کرد: به موجب آن وزش باد، بارش پراکنده برف و باران، و در ارتفاعات بارش برف و احتمال کولاک برف مورد انتظار است. با خروج سامانه بارشی برای روز شنبه یخبندان و لغزندگی سطح جاده، وزش باد شدید و کاهش آلاینده‌ها و بهبود کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.
مدیرکل هواشناسی البرز با بیان اینکه آسمان امروز البرز ابری، مه‌آلود همراه با بارش باران و برف است، بیان کرد: امروز بیشترین دمای هوا در این استان ۸ درجه سانتی‌گراد و کمترین دمای هوا ۱ درجه سانتی‌گراد بوده و بیشینه باد ۵ متر بر ثانیه است.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌های هواشناسی فردا آسمان البرز نیمه‌ابری تا ابری، مه‌آلود همراه با بارش پراکنده، یخبندان، وزش باد و به تدریج کاهش ابر است.
بهاروند احمدی به پیش‌بینی دمای هوای فردا پرداخت و متذکر شد: فردا بیشینه دما ۹ درجه سانتی‌گراد و کمینه دما صفر درجه سانتی‌گراد بوده و بیشینه باد ۵ متر بر ثانیه است.

منبع : خبرگزاری مهر