بازداشت فعال زن بحرینی/نماینده عراق: آل‌خلیفه«الماجد» را آزاد کند

به گزارش سردبیر پرس به نقل از شفق نیوز، بازداشت یکی از فعالان زن بحرینی به نام «شیخه الماجد» توسط آل خلیفه جنجال برانگیز شده است. وی پس از بازگشت از زیارت اربعین حسینی توسط آل خلیفه بازداشت شد. بر اساس این گزارش، واکنش ها به بازداشت این فعال بحرینی تا جایی ادامه پیدا کرد […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از شفق نیوز، بازداشت یکی از فعالان زن بحرینی به نام «شیخه الماجد» توسط آل خلیفه جنجال برانگیز شده است. وی پس از بازگشت از زیارت اربعین حسینی توسط آل خلیفه بازداشت شد.
بر اساس این گزارش، واکنش ها به بازداشت این فعال بحرینی تا جایی ادامه پیدا کرد که «کریم علیوی المحمداوی» عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق ضمن محکومیت اقدام آل خلیفه بر لزوم آزادی فوری الماجد تأکید کرد.
این نماینده پارلمان عراق گفت: اقدام مقامات آل خلیفه در بازداشت الماجد نشان می دهد که آن ها شیعیان را هدف قرار داده اند. این اقدام پیامی از سوی آل خلیفه است مبنی بر اینکه آن ها به دنبال صلح داخلی نیستند و تنها هرج و مرج و شکاف داخلی را می خواهند.
عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق یادآور شد: مقامات آل خلیفه هم باید شیخه الماجد را آزاد کنند و هم اقدامات ظالمانه خود علیه بحرینی ها را متوقف کنند. اگر بحرین این فعال بازداشت شده را آزاد نکند، از وزارت خارجه عراق خواهیم خواست تا سفیر بحرین را احضار کند.
گفتنی است، مقامات بحرینی اخیرا از بازداشت «شیخه الماجد» فعال شبکه های اجتماعی بحرین به اتهام انتشار سخنان طایفه ای» در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی، خبر دادند. این درحالی است که آل خلیفه تاکنون هیچ سندی برای اثبات ادعای خود مبنی بر انتشار سخنان طایفه ای توسط شیخه الماجد ارائه نکرده است.

منبع : مهر نیوز