بازدید فرماندار تهران از صدو پنجاه و یکمین مخزن آب اضطراری

به گزارش بازرگانی سردبیر پرس، احمد قیومی، فرماندار تهران در جریان بازدید از زیرساخت‌های مدیریت بحران شهر تهران، از مخزن آب‌رسانی اضطراری و شیر قطع اتوماتیک بوستان اقاقیا واقع در بلوار ابوذر بازدید کرد. قیومی در این بازدید بر مؤثر و کارامد بودن نصب این مخازن در مواقع بحران جهت تأمین قسمتی از نیاز شهروندان […]

به گزارش بازرگانی سردبیر پرس، احمد قیومی، فرماندار تهران در جریان بازدید از زیرساخت‌های مدیریت بحران شهر تهران، از مخزن آب‌رسانی اضطراری و شیر قطع اتوماتیک بوستان اقاقیا واقع در بلوار ابوذر بازدید کرد.
قیومی در این بازدید بر مؤثر و کارامد بودن نصب این مخازن در مواقع بحران جهت تأمین قسمتی از نیاز شهروندان به آب شرب تاکید و کلانشهر تهران را جز پنج شهر دنیا که مجهز به مخزن آب اضطراری می‌باشد دانست و از تلاش‌ها و سرعت عمل آبفا در این زمینه تشکر نمود.
محمد تقی حسین زاده مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب منطقه ۴ شهر تهران نیز در حاشیه این بازدید در تشریح عملکرد شیر قطع اتوماتیک مخازن آب گفت: این شیرها توسط شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی ساخته شده است و با کمترین انرژی باز و بسته می‌شود و در زمان زلزله سریعاً قطع می‌شود.
وی از دستاوردهای مهم این طرح پژوهشی و مهندسی به کاهش چشمگیر هزینه‌ها و صرفه جویی بالای ارزی و ریالی، بومی سازی فن آوری های نوین و صنایع استراتژیک جهت آمادگی برای مقابله با بحران و اولین سیستم هوشمند مکانیکال به منظور واکنش سریع در شرایط بحران (هر عاملی که منجر به شکستگی خطوط اصلی شود) اشاره نمود.
وی با مهم برشمردن نصب این مخازن و افزایش تاب‌آوری شهرها گفت: طرح آب‌رسانی اضطراری شهر تهران با هدف افزایش تاب آوری پایتخت در زمان بحران‌های طبیعی و غیرطبیعی در پایتخت اجرا شده است و تدبیر این است که برای سه روز اول تا زمان رسیدن تیم‌های امدادی در نظر گرفته شود.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و سردبیر پرس در محتوای آن هیچ نظری ندارد.
منبع : مهر نیوز