بالگرد هلال احمر خراسان جنوبی تعویض می شود/ شارژ انبارهای استان

به گزارش خبرنگار سردبیر پرسمهدی ولی پور در دیدار با استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: با توجه به خریدهای که از اردیبهشت داشتیم انبارهای ذخیره هلال احمر بیش از نیاز استان شارژ شد و در آینده هم دیگر اقلام مورد نیاز تحویل هلال احمر استان خواهد شد. به گفته وی با دستور رئیس جمهور تا […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرسمهدی ولی پور در دیدار با استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: با توجه به خریدهای که از اردیبهشت داشتیم انبارهای ذخیره هلال احمر بیش از نیاز استان شارژ شد و در آینده هم دیگر اقلام مورد نیاز تحویل هلال احمر استان خواهد شد.
به گفته وی با دستور رئیس جمهور تا پایان سال اعتباراتی برای تجهیز پایگاه های امداد و نجات کشور در اختیار هلال احمر قرار می گیرد که در مرحله اول ۲۰۰ دستگاه خودرو به هلال احمر تحویل می شود که به خراسان جنوبی در تخصیص تجهیزات ویژه نگاه خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه برای کارایی بیشتر، بالگرد هلال احمر استان تعویض می شود، گفت: در برنامه هفتم توسعه کشور و برنامه پنج ساله هلال احمرکشور، افزایش پایگاه های امداد و نجات مورد توجه قرار گرفته است.
ولی پور تصریح کرد: با حمایت استانداری خراسان جنوبی برای صدور پایگاه های امداد و نجات مساعدت لازم را با توجه به نیاز موجود در خراسان جنوبی انجام خواهیم داد.
به گفته وی از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان ها برای اولین بار اعتباراتی برای هلال احمر در نظر گرفته می شود که تاکنون ۸۰۰ میلیارد تومان برای استان های مختلف مصوب شده است.
وی تصریح کرد: از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی تا کنون اعتباری مصوب نشده است که با همکاری استانداری باید پی گیری های لازم در این خصوص انجام شود.