بایدن: تعهد واشنگتن به امنیت اسرائیل خلل ناپذیر است

به گزارش سردبیر پرس به نقل از آسوشیتدپرس، «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید اعلام کرد که تعهد واشنگتن نسبت به امنیت رژیم صهیونیستی خلل ناپذیر است، و بر راه حل دو دولتی که شامل تشکیل یک دولت مستقل برای فلسطینیان باشد، همچنان به عنوان «تنها پاسخ» برای […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از آسوشیتدپرس، «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید اعلام کرد که تعهد واشنگتن نسبت به امنیت رژیم صهیونیستی خلل ناپذیر است، و بر راه حل دو دولتی که شامل تشکیل یک دولت مستقل برای فلسطینیان باشد، همچنان به عنوان «تنها پاسخ» برای مناقشه میان اسرائیل- فلسطینیان تأکید کرد.
بایدن در این کنفرانس خبری که پس از دیدارش با رئیس جمهور کره جنوبی برگزار شد، این ایده را که جنگ اخیر در غزه باعث بروز اختلاف میان دموکراتهای آمریکا شده، کم اهمیت جلوه داد؛ چرا که عده‌ای از دمکرات‌ها با «دیپلماسی سکوت» بایدن در برابر اسرائیل و عدم درخواست صریح وی برای برقراری آتش بس در غزه به شدت مخالف بودند.
بایدن در ادامه افزود که «حزب متبوع من (حزب دموکرات) همچنان از اسرائیل حمایت می‌کند. تا زمانی که منطقه به صراحت اعلام کند که حق موجودیت اسرائیل به عنوان یک کشور مستقل یهودی را به رسمیت می‌شناسد، هیچ صلحی وجود نخواهد داشت».