بایدن ۸۱ ساله شد؛ پیرترین رئیس جمهور آمریکا

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا امروز هشتاد و یکمین سالروز تولد خود را جشن گرفت تا بار دیگر نگرانی‌ها درباره سن بالای او و انتخاب مجددش به عنوان رئیس جمهور نمایان شود.   به گزارش تسنیم، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا امروز در حالی هشتاد و یکمین سالروز تولد خود را جشن گرفت که توجه […]

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا امروز هشتاد و یکمین سالروز تولد خود را جشن گرفت تا بار دیگر نگرانی‌ها درباره سن بالای او و انتخاب مجددش به عنوان رئیس جمهور نمایان شود.
 
به گزارش تسنیم، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا امروز در حالی هشتاد و یکمین سالروز تولد خود را جشن گرفت که توجه افکار عمومی به وضعیت جسمانی او به عنوان مسن ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا برانگیخته شده است.
 
این در حالی است که براساس نتایج نظرسنجی های انجام شده، بسیاری از مردم آمریکا نگران هستند که بایدن برای انتخاب مجدد به عنوان رئیس جمهور بسیار پیر است.
 
اما جو بایدن با اشاره به افرادی که نگران سن بالای او برای انجام وظایف شغلی اش هستند   تلاش کرد تا آنها را متقاعد کند که سن و تجربه بیش از نیم قرن او در زندگی، دارایی است که مشکلات مردم آمریکا را می توان با آن حل کرد.
 
براساس این گزارش، رئیس جمهور فعلی آمریکا اگر بار دیگر در انتخابات سال آینده پیروز شود، در پایان دوران ریاست جمهوری اش ۸۶ ساله خواهد بود. پیش از وی، رونالد ریگان از حزب جمهوری خواه رکورددار مسن ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا بود. ریگان دومین دوره ریاست جمهوری اش را در سال ۱۹۸۹ و در سن ۷۷ سالگی به پایان رساند.
 
این در حالی است که دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان که احتمال می رود در انتخابات نوامبر سال آینده با جو بایدن رقابت کند، در حال حاضر ۷۷ ساله است.   
 
براساس نتایج نظرسنجی مشترک رویترز/ایپسوس در اواسط ماه سپتامبر، رای دهندگان آمریکایی درباره سن بایدن و آمادگی او برای انجام وظایف شغلی ابراز نگرانی کردند. بر این اساس ۷۷ درصد پاسخ دهندگان از جمله ۶۵ درصد دموکرات ها معتقدند بایدن برای آنکه بار دیگر رئیس جمهور شود بسیار پیر است، در حالی که تنها ۳۹ درصد بر این باورند بایدن آمادگی ذهنی کافی برای کسب دوباره این سمت را دارد.
 
همچنین ۵۶ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی اظهار کردند ترامپ برای رسیدن به کاخ سفید بسیار پیر است در حالی که ۵۴ درصد معتقدند ترامپ می تواند چالش های ریاست جمهوری را مدیریت کند.
 
این در حالی است که نظرسنجی خبرگزاری رویترز نشان می‌دهد که میزان رضایت عمومی از جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به ۳۹ درصد کاهش یافته است و این میزان پایین ترین سطح از ماه آوریل است.
 
بر اساس گزارش رویترز، این میزان از رضایت عمومی ۴۰ درصدی در ماه اکتبر و ۴۲ درصدی ماه سپتامبر نیز کمتر است.
 
رضایت عمومی از بایدن از اوت ۲۰۲۱ همچنان زیر ۵۰ درصد باقی مانده است و آمار فعلی به کمترین میزان یعنی ۳۶ درصد در نیمه سال ۲۰۲۲ بسیار نزدیک است.