بخش سرفیروزآباد از مناطق محروم کرمانشاه محسوب می‌شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، ابراهیم رحیمی زنگنه ظهر سه‌شنبه در نشست بررسی مشکلات بخش سرفیروزآباد شهرستان کرمانشاه که با حضور استاندار کرمانشاه و نمایندگان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در روستای چنار این بخش برگزار شد، اظهار کرد: بخش سرفیروزآباد بزرگترین بخش استان کرمانشاه با ۲۵۳ روستا و جمعیتی معادل ۳۵ هزار نفر در […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، ابراهیم رحیمی زنگنه ظهر سه‌شنبه در نشست بررسی مشکلات بخش سرفیروزآباد شهرستان کرمانشاه که با حضور استاندار کرمانشاه و نمایندگان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در روستای چنار این بخش برگزار شد، اظهار کرد: بخش سرفیروزآباد بزرگترین بخش استان کرمانشاه با ۲۵۳ روستا و جمعیتی معادل ۳۵ هزار نفر در ۲ هزار کیلومتر مساحت است.
وی افزود: بخش سرفیروزآباد جز محروم‌ترین مناطق کرمانشاه است که مشکلات بسیاری در حوزه زیرساختی و عمرانی دارد که در حوزه آبرسانی ۷۳ روستا به صورت سیار آبرسانی می‌شوند. سرپرست فرمانداری کرمانشاه تصریح کرد: ۲۳ روستا دیگر با افتتاح مجتمع آبرسانی طی ماه‌های آینده با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان آبرسانی می‌شوند.
سرپرست فرمانداری کرمانشاه تصریح کرد: سرفیروزآباد بیش از ۱۰۰ کیلومتر راه دارد که نیاز به آسفالت دارد و کل بودجه فرمانداری کرمانشاه ۶۵۰ میلیارد تومان است که ۱۰۵ میلیارد تومان به بخش سرفیروزآباد اختصاص یافته و از مجموع بودجه مصوب بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان به بهسازی راه‌ها اختصاص یافته است.
وی با اشاره به مشکلات بخش هلشی، ادامه داد: طرح جامع شهر هلشی نیازمند بررسی دوباره است و زمین کافی برای استقرار ادارات وجود ندارد و همچنین برای فاضلاب شهر هلشی بودجه‌ای دیده نشده و ایجاد ناحیه صنعتی شهر هلشی پیشنهادی برای توسعه این بخش است.
سرپرست فرمانداری کرمانشاه عنوان کرد: هلشی ۲۵۳ روستا دارد که دارای مرکز بهداشت سلامت نیست و در این بخش سازمان فنی و حرفه‌ای سوله ای دارد که در حال رایزنی برای در اختیار قرار گرفتن برای خانه بهداشت است.
رحیمی زنگنه بیان کرد: ۷۰ هزار هکتار جنگل بلوط دارد مشکل دارد که در حال تخریب است و سه نفر نیرو در این منطقه حضور دارند و همچنین هیچیک از روستاهای اطراف دارای سالن ورزشی نیستند.

منبع : مهر نیوز