بخش کشاورزی ۲۰ هزار میلیارد تومان از سیل خسارت دید

سردبیر پرس/فارس معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که بخش کشاورزی کشور بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان از سیل خسارد دید. محمدمهدی برومندی در حاشیه بازدید از شهرستان‌های شمالی فارس، گفت: برای بازسازی و اصلاح باغات از محل اعتبارات سرمازدگی و خشکسالی که در دولت محترم تصویب شده و هم با توجه […]

سردبیر پرس/فارس معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که بخش کشاورزی کشور بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان از سیل خسارد دید.

محمدمهدی برومندی در حاشیه بازدید از شهرستان‌های شمالی فارس، گفت: برای بازسازی و اصلاح باغات از محل اعتبارات سرمازدگی و خشکسالی که در دولت محترم تصویب شده و هم با توجه به لایحه ای که به دولت محترم تقدیم کردیم  برای جبران خسارت سیل اخیر در بخش کشاورزی، استفاده خواهیم کرد.
به نقل از جهادکشاورزی فارس، برومندی خاطرنشان کرد: بخش کشاورزی کشور بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان از سیل خسارت دیده است که امیدواریم با تامین منابع مالی مورد نیاز در بازسازی و اصلاح باغ ها کمک کنیم. 
برومندی با بیان اینکه شهرستان بوانات در استان فارس دارای بیش از ده هزار هکتار باغ و یکی از قطب های تولید گردو و انگور کشور است، اظهار کرد: متاسفانه امسال باغ های این شهرستان با دو مشکل اساسی مواجه شده است.
به گفته وی؛ در ابتدای سال یک سرمازدگی بسیار شدید در شهرستان بوانات داشتیم که بسیاری از باغات گردو، انگور و سایر میوه ها دچار سرمازدگی شدند؛ مسئله دوم سیل اخیر هست که مشکلات زیادی را به وجود آورده با توجه به منابع آبی این باغات که اغلب قنوات است که آسیب دیده اند.
معاون وزارت جهادکشاورزی خاطرنشان کرد: تقریباً یک چهارم قنوات استان فارس در شهرستان بوانات قرار دارد و بسیاری از قنوات از ۴۰ تا ۱۰۰ درصد آسیب دیده که مسئله‌ای بسیار ویژه و فوق‌العاده مهم است.
انتهای پیام

منبع : ایسنا