برای افزایش همگرایی بین مردم دو سوی مرز آمادگی داریم

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمد مهدی اسماعیلی ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان تایباد اظهار کرد: تایباد به لحاظ تاریخی جزو مناطق بابرکت کشور است و همگرایی بین مردم دو سوی مرز همیشه بوده و ما برای تقویت آن آمادگی داریم. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه شهرستان تایباد ظرفیت‌های کم […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمد مهدی اسماعیلی ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان تایباد اظهار کرد: تایباد به لحاظ تاریخی جزو مناطق بابرکت کشور است و همگرایی بین مردم دو سوی مرز همیشه بوده و ما برای تقویت آن آمادگی داریم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه شهرستان تایباد ظرفیت‌های کم نظیری برای توسعه دارد، گفت: استعداد بالای منابع انسانی، وحدت و همدلی فریقین در شهرستان مایه مباهات کشور است، بخاطر امنیت بالا در این شهرستان، تایباد را به یک شهر ویژه تبدیل کرده است.
وی افزود: تایباد به لحاظ تاریخی همیشه جزو مناطق بابرکت کشور ما بوده است و وحدت این شهر حاصل مجاهدت و تلاش‌های علما و مردم متدین این شهرستان است.
اسماعیلی در خصوص مطالبات نمایندگان جامعه شهرستان، گفت: پیش از سفر مشکلات شهرستان‌ها در دو نشست در پایتخت بررسی شده و بودجه‌های لازم نیز امروز پس از جلسه شورای اداری استان ابلاغ می‌شود، همچنین در سفر سال گذشته رئیس جمهور در قامت ریاست قوه قضائیه مشکلات مرز مورد بررسی قرار گرفت و همیشه نسبت به آن‌ها تاکید دارند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص مشکلات حوزه فرهنگ و هنر شهرستان مرزی تایباد هم تصریح کرد: درجریان بازدید از شهرستان، بصورت ویژه موضوعات حوزه فرهنگ شفاهی و موسیقی محلی را دنبال خواهیم کرد، همچنین بیشترین همگرایی بین مردم دو سوی مرز وجود دارد و برای ارتقای این همگرایی، آمادگی لازم را داریم. هرات آخرین نقطه‌ای از خاک ایران بود که در دوره سیاه قجری از پیکره اصلی آن جدا شد.