برجسته‌ترین مرکز فرهنگی دفاع مقدس در کرمانشاه ساخته خواهد شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مهدی بداغی بعد از ظهر امروز در نشست خبری برگزاری مراسم تجلیل از امیر سرافراز خلبان فرج الله برات پور و افتتاح یادمان ۱۷ خلبان شهید کرمانشاهی نیروی هوایی، اظهار کرد: ساخت این یادمان و شروع احداث سردیس امیر برات پور و شهدای خلبان استان کرمانشاه از سال ۹۷ شروع […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مهدی بداغی بعد از ظهر امروز در نشست خبری برگزاری مراسم تجلیل از امیر سرافراز خلبان فرج الله برات پور و افتتاح یادمان ۱۷ خلبان شهید کرمانشاهی نیروی هوایی، اظهار کرد: ساخت این یادمان و شروع احداث سردیس امیر برات پور و شهدای خلبان استان کرمانشاه از سال ۹۷ شروع شد.
وی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه بیشترین شهدای خلبان کشور دارد، افزود: ماکت هواپیمای اف چهار در بهمن ماه سال گذشته در این یادمان جانمایی و نصب شد و هم اکنون نیز سردیس‌های ۱۷ شهید والامقام استان کرمانشاه در نیروی هوایی نصب شده است.
معاون فرهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه با اشاره به نقش حماسه‌آفرینی این استان در دوران دفاع مقدس و پس از پایان جنگ تحمیلی، بیان کرد: کرمانشاه نیروی هوایی ندارد، اما ۱۷ شهید خلبان را در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرد که بیشترین آمار شهدای خلبان نیروی هوایی در کشور است.
بداغی از برنامه ریزی برای افزایش تعداد یادمان‌های دفاع مقدس در سطح این استان خبر داد و تاکید کرد: با افتتاح یادمان شهدای خلبان کرمانشاهی در نیروی هوایی، ۱۰ یادمان خواهیم داشت.
وی افزود: از سال ۹۰ تاکنون ۳۴ یادمان شهدای گمنام در استان کرمانشاه احداث شده است که مجموعاً در کرمانشاه ۴۶ یادمان دفاع مقدس وجود دارد.
بداغی گفت: جنگ تحمیلی هشت ساله علیه کشورمان از استان کرمانشاه آغاز و پایان یافت و نیز نقش پشتیبانی کننده در جنگ را داشت، اما متأسفانه فاقد مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس بود.
وی با اشاره به سفر پُر خیر و برکت مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه در سال ۹۰، ادامه داد: خوشبختانه هم اکنون ساخت سه مرکز فرهنگی در حال انجام است که از این تعداد مرکز فرهنگی شهرستان گیلانغرب و مرکز فرهنگی و باغ موزه دفاع مقدس مرصاد آماده است و طراحی اولیه احداث مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس شهر کرمانشاه نیز در حال انجام است.