برخورد جدی با زمین خواری درمهاباد/مدیران به وظایف قانونی عمل کنند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، جواد بنایی ظهر یکشنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان رعایت حقوق مردم، مقابله با زمین خواری، قاچاق کالا و ترک فعل از طرف مسئولان را مهمترین برنامه‌های دستگاه قضائی شهرستان اعلام کرد و افزود: و گفت: کوتاهی در انجام وظیفه سازمانی به عنوان یک نوع ترک فعل جرم تلقی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، جواد بنایی ظهر یکشنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان رعایت حقوق مردم، مقابله با زمین خواری، قاچاق کالا و ترک فعل از طرف مسئولان را مهمترین برنامه‌های دستگاه قضائی شهرستان اعلام کرد و افزود: و گفت: کوتاهی در انجام وظیفه سازمانی به عنوان یک نوع ترک فعل جرم تلقی شده و مسؤولیت قانونی برای مدیران دولتی دارد.
وی ادامه داد: نظارت و حفاظت از اراضی ملی و تحت مالکیت شهرداری یکی دیگر از مسائلی است که مورد تاکید قوه قضائیه است و به همین منظور در ماه آینده مسئولان قضائی استان در جلسه شورای حفاظت از حقوق بیت المال در شهرستان مهاباد به منظور پیگیری پرونده‌ها مرتبط حضور خواهند یافت.
بنایی با تاکید بر اینکه تمام مدیران اجرایی باید به وظایف قانونی خود در قبال مردم عمل کنند، افزود: احیای حقوق عامه در دستور کار و اولویت قوه قضائی قرارگرفته و مردم نیز از ما انتظار دارند تا حق و حقوق آنان به طور کامل توسط نظام رعایت شود.
رئیس دادگستری مهاباد اضافه کرد: کوتاهی هر یک از کارمندان نیز بر عهده مدیر آن مجموعه بوده و انتظار داریم تمام مدیران در راستای خدمت رسانی به مردم و حل مشکلات آنان تلاش مضاعف کنند.
فرماندار مهاباد هم در این جلسه گفت: تمام مدیران شهرستانی باید در امر پاسخگویی به ارباب رجوع و نحوه حل مشکلات تجدید نظر کنند و انتظار داریم شهروندان برای حل مشکلات خود نیاز به مراجعه به فرمانداری نداشته باشند.
عارف خدرلو با اشاره به اینکه مسئولان باید خادم مردم بودن را در عمل ثابت کنند، بیان کرد: ترک فعل و سهل انگاری در انجام وظیفه سازمانی قابل قبول نیست و از نظر قانونی نیز برای مدیران مسؤولیت خواهد داشت.
وی با اشاره به شرایط قرمز مقابله با کرونا اظهارکرد: روند واکسیناسیون همچنان با سرعت مطلوبی در سطح شهرستان در حال انجام است و از شهروندان درخواست داریم ضمن استقبال از طرح واکسیناسیون نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام ویژه ای داشته باشند.
فرماندار مهاباد در ادامه با اشاره به عملکرد نهادهای دولتی در تحقق شعار سال نیز گفت: مدیران باید اقدامات انجام شده برای رفع موانع تولید و پشتیبانی از تولید داخلی را گزارش دهند تا عملکردهای آنان منعکس شود.
امام جمعه ارومیه نیز در این جلسه گفت: پست و مقام مدیریتی تنها باید برای کسب رضایت خداوند در قالب گره گشایی از مشکلات مردم بوده و هر مدیری باید از این نعمت استفاده بهینه کند.
ماموستا عبدالسلام امامی با بیان اینکه خداوند انسان‌ها را با اهدای جایگاه، مقام و ثروت امتحان می‌کند، اضافه کرد: تا زمانی که هر یک از ما در جایگاهی قرار داریم که مردم به ما نیاز دارند و به ما مراجعه می‌کنند، باید سربلند از این امتحان عبور کنیم.
وی ادامه داد: خدمت به مردم اگر در راه خدا و کسب رضای او باشد، دیگر منتظر قدردانی و تکریم دیگران نخواهیم بود و باید تلاش کنیم در امر خدمت صادقانه به مردم از همدیگر رقابت کنیم.
سرهنگ توحیدی، فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد هم، با اشاره به برنامه‌های هفته نیروی انتظامی گفت: در این هفته پلیس راه شهرستان افتتاح شده و همچنین کمیسیون بررسی جرایم رانندگی در شهرستان مهاباد به عنوان تنها شهر جنوب استان شروع به کار خواهد کرد.
خضری، رئیس شورای اسلامی شهر مهاباد هم در این نشست، حل و فصل مشکلات پروژه‌های ناتمام شهری، تلاش برای رفع مشکلات ترافیک شهر و تلاش برای بازگشت اعتماد جمعی به فعالیت شورا را مهمترین برنامه‌های اعضای شورای شهر عنوان کرد.

منبع : مهر نیوز