برخورد قضایی با دستگاه‌های بی‌تفاوت به مقوله عفاف و حجاب در گیلان

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام سجاد سرافراز صبح چهارشنبه در نشست خبری برنامه‌های دهه احیا امر به معروف و نهی از منکر و بزرگداشت روز خبرنگار با بیان اینکه کلیدواژه قیام امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: اگر خبرنگاران با عظمت واقعه عاشورا در زمان قیام امام […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام سجاد سرافراز صبح چهارشنبه در نشست خبری برنامه‌های دهه احیا امر به معروف و نهی از منکر و بزرگداشت روز خبرنگار با بیان اینکه کلیدواژه قیام امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: اگر خبرنگاران با عظمت واقعه عاشورا در زمان قیام امام حسین نبودند این واقعه ابتر می‌ماند.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با اشاره به اینکه امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) بزرگترین خبرنگاران قیام عاشورا هستند، افزود: قرار است در محرم کارکرد اثرگذار امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه تبیین کنیم و الگوهای مناسب را به مردم نشان دهیم.
وی با اشاره به برنامه‌های تبلیغی و ترویجی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در دهه پیش رو بیان کرد: کمک به تشکل سازی و راه اندازی گروه‌های تخصصی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر از رویکردهایی در دستور کار بوده و تا به امروز ۲۰۰ گروه در این زمینه تشکیل شده است.
حجت الاسلام سرافراز با بیان اینکه با تشکل سازی ها به دنبال آن هستیم که با تمام توان از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت کنیم، ادامه داد: جهت دهی تشکل‌ها در دو حوزه مطالبه گری از مسئولان و حجاب مهم‌ترین رویکردها بوده که شامل تذکر لسانی و مطالبه گری از مسئولان در حوزه عفاف و حجاب است.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با اشاره به اینکه توانمند سازی گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر شامل حمایت‌های قضائی و اداری است، گفت: تفاهم نامه‌هایی با دستگاه‌هایی که شبکه‌های مردمی دارند امضا شده تا بخشی از ظرفیت خود را در خدمت مطالبه گری قرار دهند.
پیگیر جدی راه اندازی گشت ارشاد مسئولان هستیم
سرافراز اولویت ستاد امر به معروف و نهی از منکر را مربوط به مسئولان دانست و عنوان کرد: راه اندازی گشت ارشاد مسئولان را به جد پیگیری می‌کنیم.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان تصریح کرد: دوره‌های مقدماتی و تخصصی آموزش و توانمند سازی امر به معروف و نهی از منکر برای حمایت از افرادی که در این راه دچار مشکلات قضائی می‌شوند و از قوانین حقوقی و قضائی خبر ندارند برگزار می‌شود.
وی افزود: دستگاه اجرایی نیست که آمر به معروف و ناهی از منکر از آنجا به ما مراجعه کند و مستند داشته و مدعی شود که وی را از سمت خود را برکنار کرده اند و او را به جایگاهش برنگردانیم زیرا طبق قانون هیچ مدیری حق ندارد کسی را به دلیل امر به معروف و نهی از منکر از کار کنار بگذارد و در این راستا حتی برای برخی از مدیران اعلام جرم کردیم و آنها را به محکمه کشاندیم.
حجت الاسلام سرافراز با بیان اینکه گروه‌هایی داریم که پرونده‌های بزرگی همانند رشت الکتریک را دنبال می‌کنند، گفت: در آستارا گروهی از ستاد امر به معروف جلوی جنگل خواری را می‌گیرند و گروه‌های مردمی در سراسر استان ایجاد شده اند که دغدغه دارند و فعالیت‌های عمیق و دقیقی در این حوزه انجام می‌دهند.
وی با اشاره به بی تفاوتی برخی دستگاه‌های اجرایی نسبت به مقوله عفاف و حجاب بیان کرد: نظارت بر الگو سازی در حوزه عفاف و حجاب وظیفه ستاد بوده و به آن توجه می‌کنیم و امیدواریم در بازه زمانی محدودی به وضعیت مطلوبی در ادارات برسیم.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با بیان اینکه ۷۰ درصد دستگاه‌ها در شهرستان‌ها در حوزه عفاف و حجاب بازرسی شدند، افزود: اکثر ادارات رشت نیز بررسی شده اند و به دستگاه‌های خاطی تذکر داده شده و در صورت عدم اصلاح برخورد قضائی می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر