برقراری آرامش نسبی در بازار طلا و سکه

در یک هفته اخیر، علیرغم رشد بهای جهانی طلا و نوسان نرخ ارز در داخل، بازار طلا و سکه با حداقل نوسان و آرامشی نسبی همراه بود. به گزارش سردبیر پرس، بازار طلای جهانی در هفته‌ای که گذشت، نوسان بسیاری به خود دید و در نهایت نیز هر اونس طلا با وجود نوسان بسیار از ابتدای […]

در یک هفته اخیر، علیرغم رشد بهای جهانی طلا و نوسان نرخ ارز در داخل، بازار طلا و سکه با حداقل نوسان و آرامشی نسبی همراه بود.
به گزارش سردبیر پرس، بازار طلای جهانی در هفته‌ای که گذشت، نوسان بسیاری به خود دید و در نهایت نیز هر اونس طلا با وجود نوسان بسیار از ابتدای هفته،  در انتهای هفته به رشد ۱۳ دلاری اکتفا کرد.  

علیرغم رشد بهای طلا در بازارهای جهانی، در پی کاهش نرخ ارز در بازارهای داخلی، بازار سکه و طلا با حداقل نوسان همراه بود و از آرامش نسبی بهره برد.

آرامش نسبی بهای سکه در این هفته در حالی است که قیمت سکه در هفته گذشته به بالای ۲۲ میلیون تومان هم رسیده بود.

ربع سکه ارزان شد 

طبق اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران به سردبیر پرس، در هفته‌ای که گذشت، هر مثقال طلای ۱۷ عیار با افزایش ۱۵۰ هزار تومان نسبت به ابتدای هفته در آخرین معاملات روز گذشته (پنجشنبه) هفت میلیون و ٨٠٠ هزار تومان دادوستد شد و هرگرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ٨٠٠ هزار تومان قیمت داشت که نسبت به ابتدای هفته ۳۴ هزار تومان تقویت شده است.

در پایان این هفته، سکه تمام طرح جدید ۲۰۰ هزار تومان نسبت به ابتدای هفته افزایش قیمت داشت و به ٢٠ میلیون تومان رسید اما سکه تمام طرح قدیم بدون تغییر، ١٩ میلیون تومان باقی ماند.

نیم سکه نیز در این هفته ۲۰۰ هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و در پایان هفته ١١ میلیون و ۶٠٠ هزار تومان معامله شد.

ربع سکه تنها قطعه از انواع قطعات سکه است که طی یک هفته اخیر کاهش قیمت داشت. هر قطعه ربع سکه در پایان هفته هشت میلیون و ٣٠٠ هزار تومان تعیین قیمت شد که ۴۰۰ هزار تومان ارزان‌تر از قیمت آن در ابتدای هفته است. در یک هفته اخیر سکه گرمی نیز بدون تغییر باقی مانده و چهار میلیون و ٧٠٠ هزار تومان معامله شد.

حباب سکه نیز در حال حاضر حدود دو میلیون تومان است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا