برنامه‌های هفته فرهنگی ساوه تشریح شد

به گزارش خبرنگار، مهدی الیاسی صبح سه شنبه در جلسه هفته فرهنگی و جشنواره انار گفت: هفته فرهنگی باید در رشد، شکوفایی و ارتقای شهرستان ساوه تأثیرگذار باشد و ایده و برنامه‌هایی که اجرا می‌شود باید باعث القا و تبلیغ فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی شهرستان باشد. وی افزود: در این هفته تمام ظرفیت‌های فرهنگی، […]

به گزارش خبرنگار، مهدی الیاسی صبح سه شنبه در جلسه هفته فرهنگی و جشنواره انار گفت: هفته فرهنگی باید در رشد، شکوفایی و ارتقای شهرستان ساوه تأثیرگذار باشد و ایده و برنامه‌هایی که اجرا می‌شود باید باعث القا و تبلیغ فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی شهرستان باشد.
وی افزود: در این هفته تمام ظرفیت‌های فرهنگی، هنری و تاریخی شهرستان ساوه، شهرها و روستاها معرفی می‌شود تا زمینه‌ای برای توسعه فرهنگ و هنر در حوزه‌های مختلف فراهم شود.
فرماندار ساوه با بیان اینکه هدف از اجرای برنامه فرهنگی در شهرستان ایجاد بستر برای مشارکت عمومی، نشاط اجتماعی، معرفی توانمندی‌ها فرهنگ بومی و آئینی و به نمایش گذاشتن توانمندی‌ها است، ادامه داد: همه ظرفیت‌ها برای برگزاری این هفته فرهنگی استفاده شود.
وی با اشاره به اینکه ۱۸ تا ۲۵ مهرماه به عنوان هفته فرهنگی ساوه تعیین شده است، تصریح کرد: برنامه‌های خاص ادارات و دستگاه‌های دولتی برای هفته فرهنگی پیش بینی شود تا به صورت منسجم این برنامه‌ها اجرایی شود.
جشنواره انار در ساوه برگزار می‌شود
الیاسی از برگزاری جشنواره انار ساوه در ۱۴ آبان ماه امسال خبر داد و گفت: این جشنواره در مسجد جامع ساوه با حضور مسئولان کشوری و سفرا از سایر کشور برگزار می‌شود.
فرماندار ساوه ادامه داد: ساوه قطب مهم تولید انار کشور است به همین دلیل انار با نام آن، پیوندی دیرینه دارد.
الیاسی بر استفاده از پتانسیل هنرمندان شهرستان در جشنواره تاکید کرد و گفت: در این جشنواره به موضوعات فرهنگی و امنیتی توجه خاصی صورت پذیرد و ضمن توجه به زیرساخت‌ها در برگزاری جشنواره، در برنامه‌ها تنوع بخشی صورت گیرد.
هفته فرهنگی شناسنامه شهر است
امام جمعه ساوه نیز گفت: هفته فرهنگی شناسنامه شهر بوده و تعیین روز ساوه یک بسیج همگانی برای به کار گرفتن تمام ظرفیت‌های شهرستان است.
حجت الاسلام جعفر رحیمی افزود: این هفته فرصتی است برای اینکه هر چه بیشتر با هویت، فرهنگ و تاریخ این شهر آشنا و سعی شود تا از هویت و گذشته و همچنین سرچشمه‌های هویتی این شهر پاسداری شود،
امام جمعه ساوه تصریح کرد: متناسب با هفته فرهنگی هر شهر یک برنامه شاخص برای معرفی ظرفیت‌های خود در هفته فرهنگی داشته باشد.
افتتاح گنجینه هویتی اسناد شهرستان با هدف معرفی شخصیت‌های جریان ساز ساوه، چاپ، چاپ تمبر ویژه روز شهرستان، یادواره شهدای شهرستان سالانه با محوریت یک شهید به همراه یادواره ۶۰۰، نکوداشت سرداران دوران دفاع مقدس، نکوداشت علمای شهرستان، دعوت از اساتید برجسته ساوجیان ساکن در دیگر شهرها و خارج کشور، استفاده از ظرفیت مساجد، برگزاری یادواره در مدارس، تجلیل از صنوف برتر، قشر فرهنگی، کشاورزان، دعوت از دانش آموزان ممتاز در هر رشته تحصیلی، تجلیل از اعضا برتر حوزه‌های علمیه بخشی از محورهای هفته فرهنگی در ساوه بود.