برنامه‌های ویژه رمضانی در البرز برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مجتبی عبداللهی ظهر پنجشنبه در جلسه برنامه ریزی برای ماه مبارک رمضان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، افزود: باید دستگاه‌های متولی بویژه در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی طی هماهنگی و انسجام به اجرای برنامه‌های خاص ماه مبارک رمضان بپردازند. وی ادامه […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مجتبی عبداللهی ظهر پنجشنبه در جلسه برنامه ریزی برای ماه مبارک رمضان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، افزود: باید دستگاه‌های متولی بویژه در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی طی هماهنگی و انسجام به اجرای برنامه‌های خاص ماه مبارک رمضان بپردازند.
وی ادامه داد: جشن‌ها و مراسم این ماه باید با شور و نشاط فراوان و دعوت از مردم در سراسر استان برپا شود.
عبداللهی گفت: درب مساجد، امامزاده‌ها و اماکن فرهنگی استان باید به روی روزه داران باز باشد و پارک‌ها، بوستان‌ها و اماکن تفریحی با نور پردازی و تزئین های رمضانی مهیای پذیرایی از مردم باشند.
وی افزود: شهرداری‌ها، اماکن متبرکه، تبلیغات محیطی و … به جد درصدد برنامه ریزی برای این ماه مبارک باشند.
استاندار البرز گفت: در این ماه مبارک باید توجه ویژه ای نیز به ایتام، نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر جامعه داشته باشیم و دستگاه‌ها با کمک خیرین بدنبال تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی باشند.
وی افزود: همواره شاهد بوده‌ایم که در ماه مبارک رمضان جرم و گناه کاهش چشمگیری داشته است از این رو باید از این ایام در راستای فرهنگ‌سازی و آموزش برای مقابله با جرم در تمامی ایام سال استفاده کنیم.
عبداللهی گفت: دین و فرهنگ غنی ما عامل مؤثری در اخلاق مداری و کاهش جرم و گناه دارد از این رو باید این موضوع را مورد توجه قرار دهیم.
وی افزود: صدا و سیمای استان باید هر شب برنامه ویژه ای در بقاع متبرکه و مساجد با مشارکت مردم اجرا کند.
استاندار البرز گفت: نخبگان و جوانان خوش فکر استان در خصوص کاهش جرایم در طول سال با الگو گرفتن از رفتار مردم در ماه مبارک رمضان، طرح و برنامه بدهند تا اجرایی و عملیاتی شود.
وی با اشاره به اینکه با جدیت با تظاهر به روزه خواری برخورد خواهد شد، افزود: تمامی فضاهای تبلیغاتی استان باید به ماه مبارک رمضان اختصاص یابد.

منبع : خبرگزاری مهر