برنامه غرب، تجزیه روسیه و ویران کردن آن است/ آنها موفق نمی‌شوند

به گزارش سردبیر پرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه امروز دوشنبه در نشستی با مقامات دفتر دادستانی این کشور در سخنانی تصریح کرد: تجزیه جامعه روسیه و ویران کردن کشور از درون، برنامه اولیه غرب است؛ اما آن ها موفق نمی شوند. رئیس‌جمهور روسیه در این خصوص گفت: غرب با شکست […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه امروز دوشنبه در نشستی با مقامات دفتر دادستانی این کشور در سخنانی تصریح کرد: تجزیه جامعه روسیه و ویران کردن کشور از درون، برنامه اولیه غرب است؛ اما آن ها موفق نمی شوند.
رئیس‌جمهور روسیه در این خصوص گفت: غرب با شکست اطلاعاتی علیه روسیه حالا به کشتن خبرنگاران روس روی آورده است. صبح امروز نهادهای سرویس امنیت فدرال از تلاش یک گروهک تروریستی برای کشتن یک روزنامه‌ نگار مشهور روس جلوگیری کردند. آنها به چنین اقداماتی روی می آورند، زیرا در رسیدن به اهداف خود در فضای اطلاعاتی شکست می‌ خورند.
پوتین در این باره اضافه کرد: در درجه نخست سرویس های غربی می توان به آژانس اطلاعات مرکزی ایالات متحده (سازمان سیا) اشاره کرد که با آژانس‌های امنیتی اوکراین همکاری می‌ کنند.
وی در ادامه سخنان خود خواستار اتخاذ تدابیر قاطع برای توقف اقدامات تحریک‌ آمیز علیه ارتش روسیه توسط رسانه‌های خارجی شد.
گفتنی است که ساعاتی پیش، سازمان امنیت فدرال روسیه (FSB) از بازداشت گروهی نئونازی خبر داد که در پی ترور یک روزنامه نگار روسی بودند.